SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016. Hubert Małowiejski: Irlandczycy to nie chłopcy do bicia

Euro 2016. Hubert Małowiejski: Irlandczycy to nie chłopcy do bicia

10.06.2016, godz. 15:23
Hubert Małowiejski, reprezentacja Polski
foto: Super Express

Sztab reprezentacji Polski od dawna rozpracowuje zespół Irlandii Północnej. Szef banku informacji kadry Hubert Małowiejski (39 l.) przekonuje, że nasz niedzielny przeciwnik jest bardzo niebezpieczny.

- To drużyna, która z jednej strony chętnie stawia się w roli outsidera, ale to wcale nie są chłopcy do bicia. Świadczy o tym sam fakt, że to najdłużej niepokonana drużyna w Europie, która w tym roku nie straciła bramki z gry. Siła tej grupy jest kolektyw, doskonałe przygotowanie fizyczne i to, że nie ma na nich presji – opisuje Małowiejski.

Kadra jest gotowa na trudny i wyczerpujący fizycznie pojedynek.

- Potrafimy odnaleźć się w walce boiskowej. W grupie graliśmy z innymi Wyspiarzami - dwa mecze ze Szkocją i dwa z Irlandią. Nie przegraliśmy ani razu – wspomina Małowiejski.

Z kolei Arkadiusz Milik (22 l.) jest zdania, że mecz rozstrzygnie się w środku boiska.

- Zdaję sobie sprawę, że Irlandczycy mają w linii pomocy dobrych zawodników, ale my też potrafimy odbierać piłkę. Jeśli będziemy superprzygotowani i w dobrej dyspozycji, to będę spokojny o wynik. Na pewno 0:0 nas nie satysfakcjonuje. Nie możemy już doczekać się meczu – mówi Milik.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: