SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016: Islandia nie była pierwsza! TOP 5 UPOKARZAJĄCYCH porażek Anglii

Euro 2016: Islandia nie była pierwsza! TOP 5 UPOKARZAJĄCYCH porażek Anglii

28.06.2016, godz. 08:45
Euro 2016: Anglia
foto: UEFA.com

Anglia po raz kolejny skompromitowała się na wielkim turnieju. Tym razem kraj, który wymyślił zasady gry w piłkę nożną nie sprostał wyspiarzom z Islandii, którą zamieszkuje niecałe 400 tysięcy ludzi. Sport.se.pl przypomina inne blamaże dumnych "Trzech Lwów"!

USA - Anglia 1:0, mistrzostwa świata 1950
Do Brazylii Anglia pojechała na swój pierwszy mundial w historii jako wielki faworyt. O sile zespołu stanowiły takie nazwiska jak Matthews, Finney czy Wrught. Uważała, że puchar po prostu jej się należy. Przegrała w Bielo Horizonte z Amerykanami mimo strzału w słupek i wielkiej przewagi.
Anglia - Węgry 3:6, mecz towarzyski na Wembley w 1953 roku
Anglia ciągle myśli, że jest najlepsza na świecie. Kibice milkną w swojej świątyni, gdy Węgry rozbijają ją w pył. Hat-tricka kompletuje Hidegkuti. W rewanżu jest 7:1 dla "złotej jedenastki".
Norwegia - Anglia 2:1, eliminacje do mistrzostw świata 1982
Przegrana z najgorszą w grupie Norwegią. - Pani Thatcher, Sir Winstonie Churchillu. Słyszycie mnie? Wasi chłopcy dostali lanie - ten komentarz przeszedł do historii. A Trzy Lwy prowadziły, po bramce Bryana Robsona.
Anglia - Australia 1:3, mecz towarzyski w 2003 roku
Szwedzki trener Sven-Goran Eriksson w przerwie wymienił wszystkich 11 piłkarzy! Wayne Rooney upokorzony w debiucie jak w poniedziałek przez Islandczyków.
Anglia - Chorwacja 2:3, eliminacje Euro 2008
Anglia nie pojechała na mistrzostwa Europy. mecz zawalił bramkarz Scott Carson. Jak kiedyś Shilton, Seaman, czy teraz Hart. To nie jest kraj dla dobrych bramkarzy...

Źródło: Super Express TV
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: