SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016: Nietypowa dieta angielskiego napastnika. Zamiast siłowni... tytoń i energetyki

Euro 2016: Nietypowa dieta angielskiego napastnika. Zamiast siłowni... tytoń i energetyki

20.06.2016, godz. 11:17
Jamie Vardy, reprezentacja Anglii, Euro 2016
foto: EAST NEWS

Jamie Vardy w dwóch pierwszych meczach reprezentacji Anglii na Euro 2016 nie był podstawowym zawodnikiem, ale przeciwko Walii zdobył ważnego gola i niewykluczone, że spotkanie ze Słowacją zacznie w pierwszym składzie. Czyżby ta forma napastnika Leicester to wynik jego nietypowej diety? Otóż Vardy... żuje tytoń i pije napoje energetyzujące! A na dodatek szerokim łukiem omija siłownię. To przepis na sukces?

Jeszcze kilka lat temu Vardy grał w piłkę bardziej dla rozrywki, niż zawodowo dla zarobku. Teraz to się zmieniło, ale nawet po zdobyciu mistrzostwa Anglii i wyjeździe z reprezentacją na Euro 2016 nie potrafi pozbyć się pewnych dość nietypowych dla piłkarza nawyków. Otóż snajper Leicester podczas zgrupowania we Francji został sfotografowany z... puszką napoju energetyzującego - Taki jestem, lubię Red Bulla, ale to nie jest rodzaj diety. Wtedy napój miał mnie tylko rozbudzić - tłumaczył się.

Materiał o nietypowej diecie Vardy'ego zrobił dziennik "Independent", który zauważył też, że 29-latek zażywa... snus! Jest to produkt na bazie tytoniu, który przypomina popularną w Polsce tabakę. Zawiera on nawet większe ilości nikotyny niż papieros! Zdaniem niektórych ekspertów stosowanie tego specyfiku pomaga poprawić osiągi sportowca o kilka procent, ale Vardy żuje go tylko i wyłącznie dla przyjemności. I oczywiście za zgodą sztabu medycznego zarówno w klubie, jak i reprezentacji.

Napastnik Leicester nie należy do najbardziej "przypakowanych" piłkarzy i trudno powiedzieć o nim, by był wielkim atletą. Nie zamierza jednak tego zmieniać, bo siłownię omija szerokim łukiem! - Nie, jeśli pójdę na siłownię, to mnie spowolni. Nie ćwiczę z ciężarkami ani żadnymi podobnymi rzeczami. Każda osoba jest inna, jestem pewien, że gdyby ktoś inny próbował zachowywać się tak jak ja, dla niego mogłoby to nie działać równie dobrze - przyznał Vardy. Czyżby to właśnie te dość specyficzne nawyki miałyby być źródłem znakomitej ostatnio formy snajpera reprezentacji Anglii?

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: