SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016: Pięciu polskich kibiców SKAZANYCH za bójki w Marsylii

Euro 2016: Pięciu polskich kibiców SKAZANYCH za bójki w Marsylii

23.06.2016, godz. 22:35
Polska, kibice, Euro 2016
foto: Super Express

Pięciu polskich kibiców, którzy uczestniczyli w bójce przed wtorkowym meczem Euro 2016 na Stade Velodrome poniesie poważne konsekwencje. Sąd w Marsylii nie miał dla nich litości i skazał na karę pozbawienia wolności od ośmiu do dwunastu miesięcy bez zawieszenia. Tą informację podał francuski serwis "europe1.fr."

Sąd w Marsylii nie zastanawiał się i postanowił również, że wyrok ma zostać wykonany w trybie natychmiastowym, co oznacza, że chuligani trafią do więzienia. Jednak to nie koniec przykrych konsekwencji, ponieważ nie będą mogli także wjechać do Francji przez okres dwóch najbliższych lat. Do wspomnianej bójki doszło we wtorek przed meczem Ukrainy z Polską podczas Euro 2016. Spotkanie z naszymi wschodnimi sąsiadami było traktowane jako podwyższonego ryzyka, a porządku w mieście strzegło tysiące policjantów i żandarmów. Wcześniej w Marsylii doszło do ogromnej zadymy z udziałem angielskich i rosyjskich pseudokibiców. W jej wyniku rannych zostało 35 osób.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: