SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016. Polska ćwiczy rzuty karne przed Szwajcarią! 120 minut nie wystarczy?

Euro 2016. Polska ćwiczy rzuty karne przed Szwajcarią! 120 minut nie wystarczy?

23.06.2016, godz. 14:23
Robert Lewandowski, Kamil Grosicki, Euro 2016
foto: EAST NEWS

Trwają ostatnie przygotowania do meczu ze Szwajcarią w 1/8 finału Euro 2016. Niewykluczonym wynikiem jest remis, a w konsekwencji konkurs rzutów karnych. Dlatego biało-czerwoni już ćwiczą ten element. Czy po 120 minutach spotkania z Helwetami wciąż nie będziemy znali ćwierćfinalisty?

- Zawodnicy po treningu zostają trenować jedenastki – informuje drugi trener kadry Bogdan Zając. - Nie da się jednak tego do końca przećwiczyć. Po 120 minutach walki to wygląda zupełnie inaczej niż na treningu. Na pewno można wyćwiczyć powtarzalność, ale podczas meczu wchodzą emocje, zmęczenie i walka z samym sobą. Czy jest już piątka strzelających „jedenastki”? Pozostawmy decyzję sztabowi, podejmiemy ją w odpowiednim czasie. Zając zgadza się z tezą, że Polska i Szwajcaria prezentują podobny futbol. - Dużo osób to podkreśla. I my, i Szwajcarzy mamy dopracowany szybki atak, utrzymanie się przy piłce, dobrą grę w defensywie – wylicza.

Asystent selekcjonera Nawałki broni liderów polskiej drużyny, którzy podczas Euro nie prezentują na razie wysokiej skuteczności. - Nie ma chyba osoby, która by nie chciała, żebyśmy wygrywali po 1:0 aż do finału. Mamy swoją strategię, zawodnicy ją realizują. Każdy zawodnik ma swój słabszy moment w meczu, ale przyjdzie chwila, że trafi do bramki. Nie róbmy niepotrzebnego ciśnienia, to są ważne ogniwa tego zespołu – zaznacza.

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski już w Arłamowie duży nacisk kładł na ćwiczenie stałych fragmentów gry. Nie inaczej jest również w La Baule. - Stałe fragmenty gry w piłce nożnej odgrywają ogromne znaczenie. Mamy przykład Greków. Każdy zespół nad tym pracuje, my też, to nie jest tajemnica. Jednak podkreślam - Grecją nie będziemy bo jesteśmy Polską. Każdy mecz jest dla nas meczem o wszystko. Oby tych meczów było jak najwięcej – zakończył Zając.

Źródło: Super Express TV
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: