Shaqiri kontra Pazdan

Euro 2016: POLSKA W 1/4 FINAŁU EURO! Dreszczowiec ze Szwajcarią i karnymi!

2016-06-25 20:00

Polska pokonała Szwajcarię w rzutach karnych 5:4 i awansowała do ćwierćfinału Euro 2016! To jeden z największych sukcesów w historii biało-czerwonego futbolu! Zdecydował złoty strzał Grzegorza Krychowiaka. Teraz Chorwacja lub Portugalia. Śnimy dalej!

4:5 - Grzegorz Krychowiak

Szwajcaria: Yann Sommer - Stephan Lichtsteiner, Fabian Schaer, Johan Djourou, Ricardo Rodriguez - Xherdan Shaqiri, Valon Behrami (77' Gelson Fernandes), Granit Xhaka, Blerim Dzemaili (58' Breel Embolo), Admir Mehmedi (70' Eren Derdiyok) - Haris Seferović.

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński (101' Tomasz Jodłowiec), Kamil Grosicki (104' Sławomir Peszko) - Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik.

Żółte kartki: Fabian Schaer, Johan Djourou (Szwajcaria) oraz Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan (Polska).

Sędzia: Mark Clattenburg (Anglia).

Tak pisze się historia polskiej piłki. Na mistrzostwa Europy nigdy nie awansowała "nawet" drużyny Kazimierza Górskiego, Antoniego Piechniczka czy Jacka Gmocha. Od 2008 roku czekaliśmy na wyjście z grupy, udało się ekipie Nawałki. Zaczęła w St. Etienne imponująco - przez pierwsze 10. minut zamknęła rywali we wręcz hokejowym zamku. Na Szwajcarów jak znalazł...
Polacy imponowali na skrzydłach, gdzie kapitalne partie rozgrywali Grosicki z Błaszczykowskim. W końcu prowadzenie Polsce dał Kuba, rozgrywający we Francji turniej życia. Wypracował go Grosik, w odpowiedniej chwili unik zrobił Milik. maszyna działała. W drugiej połowie Szwajcarzy nacierali, ale Pazdan z Glikiem czyścili jak profesorowie. I stało się. Trochę przypadkowo piłka trafiła do Shaqiriego. Alpejski Messi zdecydował się na strzał z przewrotki z linii pola karnego. Gol - stadiony świata!
Zdecydował w końcu jeden strzał. Swojego karnego zepsuł Xhaka, swojego wykorzystał Krychowiak. Tego się nie zapomni.