SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016: Szymon Marciniak zostaje we Francji! Poprowadzi mecz mistrzów świata

Euro 2016: Szymon Marciniak zostaje we Francji! Poprowadzi mecz mistrzów świata

24.06.2016, godz. 10:21
Szymon Marciniak
foto: EAST NEWS

Reprezentacja Adama Nawałki to nie jedyna polska ekipa, która po zakończeniu fazy grupowej Euro 2016 zostaje we Francji. UEFA ogłosiła, że szansę poprowadzenia kolejnych meczów na turnieju dostanie też polski zespół sędziowski pod wodzą Szymona Marciniaka. 35-letni arbiter będzie rozjemcą starcia Niemcy - Słowacja w 1/8 finału!

Szymon Marciniak pojechał do Francji wraz ze swoim zespołem, do którego należą Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (sędziowie liniowi), Paweł Raczkowski, Tomasz Musiał (sędziowie bramkowi) i Radosław Siejka (sędzia techniczny). Póki co na Euro polski arbiter poprowadził dwa spotkania: Hiszpania - Czechy i Islandia - Austria. W obu pokazał się z dobrej strony, co doceniła tez UEFA.

Po fazie grupowej do domów zostało odesłanych sześć z osiemnastu zespołów sędziowskich, a ci, którzy wciąż są we Francji, to ścisła światowa czołówka. Dla Marciniaka i pozostałych polskich arbitrów to wielkie wyróżnienie, a UEFA wytypowała ich do prowadzenia kolejnego spotkania. Będzie nim starcie Niemcy - Słowacja w 1/8 finału Euro!

Sędziowie główni, którzy pozostali we Francji:

Mark Clattenburg (Anglia)
Martin Atkinson (Anglia)
Carlos Velasco Carballo (Hiszpania)
Damir Skomina (Słowenia)
Viktor Kassai (Węgry)
Felix Brych (Niemcy)
Nicola Rizzoli (Włochy)
Szymon Marciniak (Polska)
Johan Eriksson (Szwecja)
Bjoern Kuipers (Holandia)
Cuneyt Cakir (Turcja)
Milorad Mazić (Serbia)

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: