SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016. Wojciech Szczęsny już po BADANIACH! Zagra z Niemcami w Paryżu?

Euro 2016. Wojciech Szczęsny już po BADANIACH! Zagra z Niemcami w Paryżu?

14.06.2016, godz. 07:28
Źródło: Super Express TV

Wojciech Szczęsny przeszed w poniedziałek badania diagnostyczne w klinice we francuskim Nantes. Bramkarz reprezentacji Polski udał się tam z lekarzem Jackiem Jaroszewskim i wykazały one krwiaka w mięśniu czworogłowym uda. Został on usunięty i jutro zostanie przeprowadzona kontrola radiologiczna, po której będzie wiadomo, czy 26-latek będzie mógł wystąpić w czwartkowym meczu z Niemcami na Stade de France w drugim meczu fazy grupowej Euro 2016.

Wojciech Szczęsny, a nie Łukasz Fabiański wybiegł w pierwszym składzie reprezentacji Polski na inauguracyjny mecz Euro 2016 przeciwko Irlandii Północnej. 26-latek był pewnym punktem naszego zespołu i kilka razy uchronił Polaków przed stratą gola. Jednak jego występ przeciwko Niemcom, których zatrzymał w eliminacjach jest zagrożony. Dlaczego?

- Wojciech Szczęsny ma silne stłuczenie mięśnia czworogłowego uda. Jest podejrzenie krwiaka, jedziemy do Nantes sprawdzić szczegółowo, jak to wygląda. Nie chcę wyrokować, zobaczymy, co będzie po badaniach - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Jacek Jaroszewski.

- Kliniczne badania pokazały, że sytuacja nie jest rewelacyjna, Wojtek ma duży obrzęk uda. Jest możliwość, że nie zagra z Niemcami, ale nie chcę teraz wyrokować - dodał lekarz biało-czerwonych.

Jeśli bramkarz Romy nie będzie w stanie wystąpić w czwartkowy wieczór, to nominalnym następcą wydaje się być Łukasz Fabiański, który w trakcie eliminacji do Euro 2016 zastąpił Szczęsnego między słupkami i nie oddał go do samego końca. Jednak decyzją Nawałki niedzielny mecz oglądał tylko z wysokości ławki rezerwowych.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: