SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016: Zarobki trenerów. Który jest najbogatszy? Jak wypada Nawałka?

Euro 2016: Zarobki trenerów. Który jest najbogatszy? Jak wypada Nawałka?

24.03.2016, godz. 12:35
Adam Nawałka
Adam Nawałka foto: Super Express

Ile zarabiają trenerzy reprezentacji, które awansowały na Euro 2016? Odpowiedź na to pytanie przygotował portal financefootball.com. Według ich raportu najbogatszy jest selekcjoner Anglików Roy Hodgson. Jak w zestawieniu wypadł Adam Nawałka? Krótko mówiąc - do czołówki mu daleko.

Choć "Synowie Albionu" pod kierownictwem Roya Hodgsona kiepsko spisali się na mistrzostwach świata 2014 w Brazylii, to Anglik nie stracił posady. Dostał nawet solidną podwyżkę! Na Euro 2016 we Francji będzie najlepiej zarabiającym trenerem (5 mln euro rocznie). Drugi w zestawieniu jest opiekun Włochów Antonio Conte (4,6 mln euro).

Zobacz: Euro 2016: Polacy bez swoich WAGs we Francji? Tak, jeśli Nawałka pójdzie w ślady Walijczyków

Na trzecim miejscu, ku sporemu zaskoczeniu, uplasował się Fatih Terim. Szkoleniowiec Turków rocznie inkasuje 3,5 mln euro, czyli o 300 tysięcy więcej od Joachima Loewa (Niemcy)!

Adamowi Nawałce daleko do takich zarobków. Jest na 18. miejscu (200 tysięcy euro rocznie). Co ciekawe, według raportu Finance Football, trener Rosji pracuje za darmo! Poniżej znajdziecie pełne zestawienie:

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: