SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016: Znamy oficjalny hymn mistrzostw Europy! Francuzi są nim OBURZENI [WIDEO]

Euro 2016: Znamy oficjalny hymn mistrzostw Europy! Francuzi są nim OBURZENI [WIDEO]

06.05.2016, godz. 10:21
Reprezentacja Francji
Reprezentacja Francji foto: EAST NEWS

Do rozpoczęcia mistrzostw Europy pozostał niespełna miesiąc. Natomiast już poznaliśmy oficjalny hymn kibiców "Trójkolorowych", który ma poprowadzić gospodarzy imprezy do upragnionego złota. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że nad Sekwaną piosenka wywołała spore poruszenie! Dlaczego?

Gorączka piłkarskiego święta rośnie z tygodnia na tydzień. 10 czerwca rozpoczną się mistrzostwa Europy, a w meczu otwarcia gospodarze Francuzi podejmą Rumunię na Stade France. Nad Sekwaną bardzo wierzą w to, że własne ściany pomogą podopiecznym Didera Deschampsa w zdobyciu upragnionego złota. Na niespełna ponad miesiąc przed Euro 2016 poznaliśmy hymn francuskich kibiców. Będzie to piosenka "I was made for lovin' you" grupy Skip The Use. Jednak wybór tego utworu wywołał spore oburzenie, ponieważ zdaniem sekretarza Rady Frankofonii, skandalem jest to, że imprezę tak dużej rangi rozgrywaną nad Sekwaną promuje sie, śpiewając w obcym języku.

- Euro 2016 to wspaniały festiwal sportu, który odbędzie się we Francji i będzie naturalnie rzutował na wizerunek kraju za granicą. Nie rozumiem zatem, dlaczego hymnem reprezentacji będzie utwór, spiewany po angielsku. W czasie, gdy nasza organizacja stara się bronić języka francuskiego w instytucjach międzynarodowych, sami obniżamy jego rangę, marginalizując go przy okazji tak wielkiej imprezy - powiedział Andre Vallini. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Francuzów do walki mają zagrzewać anglojęzyczne piosenki. Podczas mudnialu w 1998 roku Zinedine Zidane i spółka sięgali po mistrzostwo przy dźwiękach "I Will Survive". Czy tym razem będzie podobnie i 10 lipca Francja będzie cieszyła się z triumfu w Euro 2016?

Źródło: Press Focus/x-news
autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: