Jamie Vardy, Niemcy - Anglia, reprezentacja Anglii

Autor: East News

Niemcy - Anglia 2:3! Przepiękny gol Vardy'ego i mistrzowie świata padli na kolana!

2016-03-27 7:09

Mecz Niemcy - Anglia dostarczył kibicom mnóstwa emocji. Choć rywalizacja była czysto sparingowa, to obie ekipy zrobiły wiele, by okazać się lepszymi od rywali. Ostatecznie w Berlinie lepsi okazali się przyjezdni, którzy zdobyli decydującą bramkę w doliczonym czasie gry. Wcześniej odrobili dwubramkową stratę za sprawą między innymi cudownego gola Jamie'ego Vardy'ego.

Dla obu drużyn mecz Niemcy - Anglia był jednym z ostatnich sprawdzianów przed Euro 2016. Na turnieju we Francji nasi zachodni sąsiedzi wystąpią w roli głównych faworytów. Mistrzowie świata długo sprawiali wrażenie niepokonanych. Ostatnio jednak częściej zdarzały im się wpadki. Wszyscy pamiętamy porażkę na Stadionie Narodowym w Warszawie z Polską 0:2. Później podopieczni Joachima Loewa okazywali się słabsi od Stanów Zjednoczonych, Irlandii i Francji. Zremisowali także z Australią. Anglicy za to dopiero w listopadzie znaleźli pogromcę po piętnastu kolejnych spotkaniach bez porażki.

Niemcy - Anglia 2:3. Genialna druga połowa "Synów Albionu"

Początek rywalizacji zapowiadał ciężką przeprawę dla gospodarzy. Od pierwszych minut zespół Roya Hodgsona atakował wysoko rywali i starał się uprzykrzyć im życie za każdą cenę. Niemcy nie mogli wyjść z połowy, co widokiem jest bardzo rzadkim. W pewnym momencie "Synowie Albionu" opadli z sił i gospodarze powoli zyskiwali przewagę. Po niespełna pół godzinie gry do siatki Jacka Butlanda trafił Mario Gomez, ale asystent (niesłusznie) dopatrzył się spalonego. Tuż przed przerwą przyjezdnych sędzia już nie uratował. Na strzał z dystansu zdecydował się Toni Kroos, a Butland nie dość, że przepuścił piłkę do siatki, to jeszcze doznał kontuzji. Błyskawicznie zastąpił go Fraser Forster, ale w drugiej części gry goście musieli odrabiać minimalną stratę.

Po niespełna piętnastu minutach "Die Maanschaft" prowadzili już 2:0 i wydawało się, że nic nie odbierze im zwycięstwa. Na gola Mario Gomeza szybko jednak odpowiedział Harry Kane i goście wrócili do gry. Gdy dwadzieścia minut przed upływem regulaminowego czasu gry Roy Hodgson posłał do boju Jamie'ego Vardy'ego okazało się jasne, że "Synowie Albionu" grają o pełną pulę. Już cztery minuty później napastnik Leicester City strzelił gola piętą i doprowadził do remisu 2:2. Ostateczny cios zadał w doliczonym czasie gry Eric Dier i Anglicy mogli cieszyć się ze zwycięstwa z mistrzami świata.

Niemcy - Anglia 2:3 (1:0)
Bramki: Kroos 43, Gomez 58 - Kane 61, Vardy 75, Dier 90

Niemcy: Neuer - Can, Rudiger, Hummels (46. Tah), Hector - Khedira, Kroos - Mueller (76. Podolski), Oezil, Reus (64. Schuerlle) - Gomez (79. Goetze)

Anglia: Butland (45. Forster) - Clyne, Smalling, Cahill, Rose - Henderson, Dier - Alli, Lallana (71. Barkley), Welbeck (71. Vardy) - Kane

Żółte kartki: Can - Dier