SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Łukasz Fabiański doceniony przez UEFA. Polak z nominacją do interwencji sezonu

Łukasz Fabiański doceniony przez UEFA. Polak z nominacją do interwencji sezonu

27.07.2016, godz. 10:20
Łukasz Fabiański, reprezentacja Polski, Euro 2016
foto: EAST NEWS

Łukasz Fabiański był jednym z najjaśniejszych punktów reprezentacji Polski na Euro 2016. Bramkarz zanotował kilka wybornych interwencji, a jego postawa w rywalizacji ze Szwajcarią w 1/8 finału zapewniła biało-czerwonym miejsce w ćwierćfinale. Nic dziwnego, że UEFA wybrała jedną z parad Polaka do głosowania na najlepszą obronę sezonu 2015/16.

UEFA uznała, że Łukasz Fabiański na medal spisał się w 113. minucie spotkania 1/8 finału Euro 2016, w którym reprezentacja Polski mierzyła się ze Szwajcarią. Bramkarz zanotował genialną wręcz paradę przy strzale głową Erena Derdiyoka z najbliższej odległości. To właśnie ta obrona została nominowana do nagrody interwencji sezonu 2015/16 w Europie. Wszystkie kandydatury można zobaczyć w TYM MIEJSCU (NA TEJ SAMEJ STRONIE MOŻNA ODDAĆ GŁOS NA ŁUKASZA FABIAŃSKIEGO).

Reprezentant Polski ma konkurencję do nagrody ma nie byle jaką. Wśród nominowanych znaleźli się bowiem Hugo Lloris, Gianluigi Buffon, Gabor Kiraly, Manuel Neuer, Kevin Trapp, Igor Akinfiejew czy David Ospina.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: