SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Marc Wilmots na bruku w Belgii, Szewczenko trenerem Ukrainy! Sądny dzień po Euro 2016

Marc Wilmots na bruku w Belgii, Szewczenko trenerem Ukrainy! Sądny dzień po Euro 2016

15.07.2016, godz. 15:25
Andrij Szewczenko, Ukraina - Szwecja, EURO 2012
foto: EAST NEWS

To był czarny piątek dla trenera Belgii, Marca Wilmotsa. Po rozczarowaniu na Euro 2016 szkoleniowiec po czterech latach został zwolniony ze stanowiska. Nowego selekcjonera ma za to Ukraina - najwybitniejszego piłkarza w historii swojego kraju, Andrija Szewczenkę.

Wilmots objął Belgię w maju 2012 roku. Wprowadził ją na mistrzostwa świata w Brazylii, gdzie wszyscy ćwierćfinał z Argentyną uznali za duży sukces. Złota generacja miała zawojować Euro 2016 we Francji. Hazardowi, De Brynowi i spółce wyszło tylko jedno spotkanie - 1/8 finału z Węgrami (4:0). W ćwierćfinale rozbili ją Walijczycy 3:1. - Poszukujemy nowego trenera - potwierdził na konferencji prasowej prezes belgijskiej federacji piłkarskiej. Wilmots był niezłym piłkarzem, Andrij Szewczenko znakomitym. Najwybitniejszy piłkarz w historii Ukrainy został dzisiaj nominowany pierwszym trenerem reprezentacji. Ma pomóc zapomnieć naszym wschodnim w zapomnieniu o fatalnym Euro 2016, gdzie Ukraina zdobyła 0 punktów i nie strzeliła nawet bramki.

Źródło: X-NEWS
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: