Euro 2016: Polska

Autor: UEFA.com

Mecz Polska - Irlandia. Kto jest faworytem spotkania?

2016-06-11 2:00

Mocne otwarcie Euro w wykonaniu Biało-Czerwonych? Według analityków STS to możliwe. Polacy są faworytem pierwszego starcia we Francji z Irlandią Północną. Za 100 złotych postawione na zwycięstwo podopiecznych Adama Nawałki, możesz wygrać niespełna 160 złotych.

Skoro Polacy są faworytem niedzielnego spotkania, czy otworzą wynik meczu już w pierwszym kwadransie? Eksperci podchodzą sceptycznie do takiego scenariusza. Stawiając 100 zł na taki wynik można wygrać 462 złote.

Adam Nawałka powtarza na konferencjach prasowych, że jednym z naszych największych atutów mają być stałe fragmenty gry. Czy podobnie jak w meczu z Holandią zdobędziemy gola po rzucie rożnym? Czy Artur Jędrzejczyk wpisze się na listę strzelców.

Mateusz Juroszek: prezes STS: Kibice są przekonani, że Polska pokona w pierwszym meczu Irlandię Północną, tak typowało 91% ze wszystkich graczy STS. W przypadku typowania wyniku do przerwy jesteśmy bardziej ostrożni. Połowa graczy typuje remis w pierwszych 45 minutach, a 41% prowadzenie biało-czerwonych. Kibice liczą też na dużo bramek, 90% grających uważa, że obie drużyny strzelą, a najpopularniejszy wynik to 2:1 dla zespołu A. Nawałki.

Niezależnie od tego meczu Polacy zawsze „grają sercem" i obstawiają naszych reprezentantów bez znaczenia czy są uważani za faworytów czy nie. Dotyczy to wszystkich dyscyplin, nie tylko piłki nożnej.