SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Michał Pazdan wśród największych odkryć Euro 2016 według "France Football"!

Michał Pazdan wśród największych odkryć Euro 2016 według "France Football"!

13.07.2016, godz. 17:21
Michał Pazdan kontra Cristiano Ronaldo
Michał Pazdan kontra Cristiano Ronaldo foto: EAST NEWS

W trakcie Euro 2016 Michał Pazdan był jednym z najpewniejszych punktów reprezentacji Polski. To w dużej mierze dzięki niemu biało-czerwoni nie stracili bramki w fazie grupowej i świetnie grali w obronie w kolejnych spotkaniach. Zdaniem renomowanego piłkarskiego magazynu "France Football" defensor Legii Warszawa znalazł się wśród największych odkryć mistrzostw Europy we Francji!

Choć Euro 2016 zakończyło się już kilka dni temu, to różne media wciąż zajmują się podsumowaniem turnieju. Francuski tygodnik piłkarski "France Football" zdecydował się wskazać zawodników, którzy okazali się największymi odkryciami imprezy, a wśród nich znalazł się Michał Pazdan!

W trakcie mistrzostw w Polsce zapanowała prawdziwa "Pazdanomania". Choć obrońca Legii w pierwszym spotkaniu fazy grupowej przeciwko Irlandii Północnej zaliczył kilka niepewnych zagrań i kibice obawiali się o jego postawę w starciu z Niemcami, to przeciwko mistrzom świata Pazdan zagrał chyba jeden z najlepszych meczów w karierze. W dużej mierze dzięki niemu nie straciliśmy gola do końca zmagań grupowych i dobrze spisywaliśmy się w obronie w spotkaniach ze Szwajcarią i Portugalią.

Zawodnik mistrzów Polski imponował odwagą w swoich wejściach, też czytaniem gry i bezkompromisowością, ale też stuprocentową skutecznością wślizgów (wykonał ich 16). Jego występy docenił wspomniany magazyn "France Football", który nazwał go "boskim łysolem" - tak samo, jak niegdyś bramkarza reprezentacji Francji Fabiena Bartheza. Pazdan znalazł się w gronie 10 największych odkryć Euro 2016, a obok niego do tego zestawienia trafili też: Moussa Sissoko, Birkir Bjarnason, Hal Robson-Kanu, Eder, Joshua Kimmich, Renato Sanches, Adam Nagy, Michael McGovern i Robert Brady.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: