SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Niezwykłe przemówienie Cristiano Ronaldo po finale Euro 2016. Zobacz wzruszające WIDEO

Niezwykłe przemówienie Cristiano Ronaldo po finale Euro 2016. Zobacz wzruszające WIDEO

19.11.2016, godz. 13:34
Cristiano Ronaldo, Euro 2016
foto: EAST NEWS

Cristiano Ronaldo wielkim piłkarzem był, jest i pewnie będzie. Podczas finałów Euro 2016 przekonaliśmy się również, że genialnym bywa także kapitanem. Kapitanem, dowódcą, przywódcą stada - niepotrzebne skreślić. Dowód? Federacja portugalska opublikowała wzruszające nagranie z szatni, tuż po zwycięskim finale z Francją. Wyszła scena rodem z hollywódzkich filmów sportowych. W centralnym punkcie przemawiający CR7, a wokół niego cały zespół. - Jestem najszęśliwszy na świecie - powiedział gracz Realu Madryt. Zobaczcie WIDEO!

- Najpierw chciałbym podziękować temu człowiekowi, który tam stoi. Bez niego nic nie byłoby możliwe - zaczął CR7, wskazując na selekcjonera Portugalczyków Fernando Santosa. To był dopiero początek długiej przemowy, w trakcie której Ronaldo pokazał, że faktycznie dla niego był to prawdopodobnie największy sukces w karierze. - Wygraliśmy to razem - stwierdził bodaj najlepszy piłkarz 2016 roku na świecie. Był to wyraźny ukłon w stronę reprezentacyjnych kolegów, którym akurat w finale na Saint Denis Ronaldo pomóc nie mógł. Już na początku spotkania opuścił bowiem murawę z kontuzją. Nieoczekiwanie jednak zespół Fernando Santosa postawił solidny mur przed bramką Rui Patricio, a w dogrywce, po uderzeniu Edera, zapewnił sobie pierwszy w historii złoty medal wielkiego turnieju. - Cała wasza wiara bardzo mnie poruszyła. Zasłużyliśmy na to. Przeszliśmy do historii Portugalii - podsumował swoje krótkie wystąpienie Cristiano.

Był Ronaldo, pojawił się Al Pacino z filmu "Męska gra". Zobaczcie sami całą przemowę CR7!

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: