SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Petycja do Władimira Putina o rozwiązanie reprezentacji Rosji. Podpisało ją... MILION osób!

Petycja do Władimira Putina o rozwiązanie reprezentacji Rosji. Podpisało ją... MILION osób!

13.07.2016, godz. 21:30
Euro 2016: Rosja
foto: UEFA.com

Reprezentacja Rosji skompromitowała się na Euro 2016, zdobyła zaledwie jeden punkt w trzech meczach i zajęła ostatnie miejsce w grupie "B". Kibice są na tyle rozżaleni postawą swoich dotychczasowych ulubieńców, że postanowili skierować do prezydenta Władimira Putina petycję o rozwiązanie drużyny narodowej. W Internecie podpisało ją już ponad milion osób!

Jedyny punkt, jaki Rosjanie wywalczyli na Euro, to remis 1:1 przeciwko Anglikom. Remis, który ugrali w dość szczęśliwych okolicznościach, bo dopiero w doliczonym czasie gry. Przez trzy spotkania na francuskim turnieju prezentowali się wręcz fatalnie. W ich poczynaniach nie było widać ani jakości, ani co gorsza motywacji i chęci walki. Na domiar złego kiedy ekipa "Sbornej" zakończyła już swój krótki udział w imprezie, to jej dwóch ważnych zawodników - Aleksandr Kokorin i Pawieł Mamajew - zostali przyłapani w Monte Carlo na szampańskiej zabawie w jednym z droższych i bardziej ekskluzywnych lokali. Zdaniem fanów to tylko pokazało ich podejście do drużyny narodowej.

I najwyraźniej czara goryczy się przelała - Oddajcie nam rosyjski futbol! Chcemy być dumni, a nie się wstydzić - można przeczytać w petycji zamieszczonej na stronie internetowej "Change.org". Wniosek o rozwiązanie reprezentacji Rosji ma zostać wysłany do prezydenta Władimira Putina, a podpisało się pod nim ponad milion rozżalonych kibiców.

- Jestem gotowy spotkać się z autorami petycji. Obywatele naszego kraju są rozczarowani przez jakość gry Sbornej i brak chęci zwycięstwa, rozumiem to, ale teraz musimy skupić się na stworzeniu nowego zespołu, a osoby z zewnątrz nie będą nam w stanie nam pomóc - powiedział z kolei Witalij Mutko, rosyjski minister sportu.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: