SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Piotr Zieliński jest o krok od Napoli! Koniec transferowej sagi?

Piotr Zieliński jest o krok od Napoli! Koniec transferowej sagi?

08.06.2016, godz. 13:00
Piotr Zieliński wyląduje w Napoli?
Piotr Zieliński wyląduje w Napoli? foto: EAST NEWS

Gdzie zagra Piotr Zieliński w przyszłym sezonie? Na to pytanie praktycznie codziennie pada inna odpowiedź, ale włoskie media są zgodne - wyścig o reprezentanta Polski wygrało Napoli! Transfer ma oficjalnie dojść do skutku na dniach. To by oznaczało, że utalentowany pomocnik na dłużej zagrzeje miejsce w Serie A. A przecież miał grać w Premier League!

Piotr Zieliński trafi z Udinese do Napoli po długich i trudnych negocjacjach - takie doniesienia potwierdzają już dwie włoskie gazety: "Il Corriere dello Sport" oraz "Sport Italia". Początkowo spór dotyczył wysokiej kwoty odstępnego za pomocnika, ale włodarze z Neapolu ponoć zgodzili się wyłożyć na stół kwotę w okolicach 18 mln euro. Jej dokładna wysokość będzie zależeć od innego piłkarza, zamieszanego w nową umowę miedzy klubami - Camilo Zunigi. Kolumbijczyk miałby zamienić się miejscami z Zielińskim i trafić na wypożyczenie do Udinese, które musi jeszcze zdecydować, jaką cześć pensji piłkarza z Ameryki Południowej, wynoszącej 3,5 mln euro, chce spłacać.

To jest ponoć już tylko mały szczegół dopiętego transferu Zielińskiego do Napoli. Coś nam się jednak nie chce wierzyć w koniec sagi z udziałem naszego reprezentanta. Przecież już nosił koszulkę Liverpoolu. Później miał grać dla Borussii Dortmund. Ile prawdy jest w najnowszych plotkach o przejściu do drużyny z Neapolu? Pewnie niedługo się przekonamy!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: