Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Polska - Litwa 0:0 przed Euro 2016. Obudź się, Polsko!

Polska - Litwa 0:0 przed Euro 2016. Obudź się, Polsko!

06.06.2016, godz. 20:14
Polska - Litwa 0:0

Reprezentacja Polski oblała ostatni sprawdzian przed Euro 2016 i zremisowała 0:0 z Litwą. Biało-czerwoni mieli strzelić rywalom kilka bramek i poprawić sobie nastroje przed turniejem, ale jest zupełnie odwrotnie. Pocieszające jest to, że jeszcze wczoraj Polacy mogli pozwolić sobie na błędy. 12 czerwca w Nicei musi być inaczej.

- Meczem z Litwą chcemy godnie pożegnać się z kibicami – powiedział trener Adam Nawałka (59 l.), który mocno namieszał w pierwszym składzie. Na niedzielnym treningu niegroźnego urazu doznał Michał Pazdan, dlatego parę stoperów tworzyli Cionek i Glik. Na prawej obronie zagrał Bartosz Kapustka, z kolei w środku pola szansę dostał Filip Starzyński i Krzysztof Mączyński. Eksperymenty nie wypaliły. Nim kibice rozsiedli się w krzesełkach, Polska już mogła przegrywać, ale na szczęście na posterunku był Łukasz Fabiański. Kolejne minuty wcale nie były lepsze – Polska co prawda przeważała, ale praktycznie nie zmuszała do wysiłku bramkarza gości.
W grze „biało-czerwonych” było dużo chaosu, piłkarze sprawiali wrażenie ociężałych, a gdyby nie interwencje Fabiańskiego i Boruca (wszedł w 2. połowie), mecz mógł się skończyć kompromitacją. Grę nieco rozruszał wprowadzony po przerwie Sławomir Peszko, który nawet zdobył bramkę, ale sędzia jej nie uznał. Dobrze zagrał Grzegorz Krychowiak, po którym nie widać śladów kontuzji. W formie są też skrzydłowi: Błaszczykowski i Grosicki. Niestety, mecz z Litwą po raz kolejny pokazał, jak ciężko gra nam się bez kapitana Roberta Lewandowskiego.
I tylko ironicznie można powiedzieć, że na 5 dni przed Euro 2016 Adam Nawałka skutecznie zakamuflował pomysły na grę „biało-czerwonych” we Francji. Bo tych, w meczach z Holandią i Litwą było jak na lekarstwo.

Polska – Litwa 0:0

Sędziował: Filip Glova (Słowacja), Widzów: 33 027

Polska: Fabiański (46. Boruc) – Kapustka, Glik (46. Salamon), Cionek, Wawrzyniak – Błaszczykowski (74. Jędrzejczyk), Krychowiak Ż (85. Zieliński), Mączyński (46. Jodłowiec), Starzyński, Grosicki (77. Peszko) – Milik

Litwa: Zubas – Baravykas Ż (60. Slavickas), Girdvainis, Vaitkunas, Freidgeimas Ż – Novikovas Ż, Slivka (69. Norvilas), Kuklys (46. Paulius), Zulpa (90. Kazlauskas) – Cernych, Spalvis

Źródło: TVN24/x-news