Polska na Euro 2016 nie przegrywała ani razu, Portugalia nie wygrała. I co?

2016-07-01 12:09

W ciągu 120 regulaminowych minut gry Polska ani razu nie przegrywała na Euro 2016. Odpadła jednak w ćwierćfinale z Portugalią, bo piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego lepiej wykonywali rzuty karne. To paradoks - Ronaldo i spółka na Euro w 90 minut nie wygrali żadnego meczu, a grają o medale.

W fazie grupowej dogrywek oczywiście nie ma. Polska w 90 minut pokonała Irlandię Północną i Ukrainę, zremisowała bezbramkowo z Niemcami. W fazie pucharowej biało-czerwoni prowadzili 1:0 ze Szwajcarią, wygrali z nią po rzutach karnych. Scenariusz powtórzył się w ćwierćfinale z Portugalią, z wyjątkiem zakończenia - jedenastki lepiej egzekwowali nasi rywale. A Portugalia? W grupie trzy razy zremisowała. Prowadziła tylko z Islandią. W 1/8 finału po 90. minutach gry z Chorwacją był remis 0:0, z Polską 1:1. Sport jest okrutny! To pierwszy przypadek w historii, że w półfinale zagra drużyna, która przez 90 minut na mistrzostwach Europy nie wygrała meczu...