Euro 2016, Polska - Portugalia, Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski

Polska - Portugalia: Gol Lewandowskiego drugi najszybszy w historii mistrzostw Europy! [WIDEO]

2016-07-01 10:17

100 sekund - Robert Lewandowski zaledwie tyle czasu potrzebował, by pokonać bramkarza Portugalii w ćwierćfinale Euro 2016. To druga najszybsza bramka w historii piłkarskich mistrzostw Europy. Kto był najszybszy? Mamy dla Was wideo z bramką Lewego ze starcia o półfinał Euro 2016.

Gdy Robert Lewandowski pokonał Rui Patrico, zegar wskazywał 1. minutę i 40. sekundę. Nasz kapitan wykorzystał podanie od Kamila Grosickiego i trafił idealnie przy słupku. Potem Lewy wykorzystał pewnie rzut karny, ale to Portugalczycy po wygranej 5-3 w dodatkowej serii awansowali do półfinału. To pierwsza i jedyna bramka Lewandowskiego "z gry" na tym turnieju. Wcześniej nie znalazł sposobu na bramkarzy Irlandii Północnej, Niemiec, Ukrainy i Szwajcarii. W tym ostatnim spotkaniu też wykorzystał jedenastkę w konkursie rzutów karnych. 1.40 na zegarze to drugi wynik w historii piłkarskich mistrzostw Europy. Liderem jest Rosjanin Dimitrij Kiriczenko, który w meczu Rosja - Grecja na Euro 2004 strzelił gola po minucie i siedmiu sekundach. Na podium najszybszych bramek w historii Euro jest jeszcze Irlandczyk Robbie Brady, który golkipera Francji na tegorocznym turnieju pokonał po równych dwóch minutach.