SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Prezydent Islandii Gudni Johannesson wśród kibiców na Euro 2016! To możliwe! [ZDJĘCIA]

Prezydent Islandii Gudni Johannesson wśród kibiców na Euro 2016! To możliwe! [ZDJĘCIA]

04.07.2016, godz. 08:29
Gudni Johannesson na meczu Francja - Islandia
foto: Twitter

Prezydent słowa dotrzymuje. Przynajmniej w Islandii - wybrany niedawno na to stanowisko Gudni Johannesson dotrzymał słowa i razem z kibicami, odziany w piłkarską koszulkę, wspierał rodaków w ćwierćfinale z Francją. Szalony doping głowy państwa niestety nie pomógł wyspiarzom - gospodarze rozbili ich 5:2.

Gudni Johannesson ma 48 lat. 25 czerwca tego roku wygrał wybory prezydenckie. Jeden z jego braci reprezentował Islandię na igrzyskach olimpijskich w piłce ręcznej. Po sensacyjnym zwycięstwie nad Anglią w 1/8 finału (2:1), prezydent-elekt zapowiedział, że pojawi się w Paryżu na ćwierćfinale z Francją. - Dlaczego miałbym zasiąść w sektorze dla VIP-ów i pić szampana, skoro mogę to robić w każdym innym miejscu na ziemi? Nic z tych rzeczy! Będę razem z islandzkimi fanami, ubrany w koszulkę w barwach narodowych - mówił. Słowa dotrzymał - stał wśród kibiców i gorąco dopingował. Piękny sen jego kraju na Euro 2016 jednak się skończył. Do półfinału z Niemcami awansowali gospodarze.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: