SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Renato Sanches ma naprawdę 18 lat! Jest dowód! Guy Roux zapłaci fortunę za opowiadanie głupot?

Renato Sanches ma naprawdę 18 lat! Jest dowód! Guy Roux zapłaci fortunę za opowiadanie głupot?

09.07.2016, godz. 22:16
Renato Sanches ma 18 lat! Jest dowód!
foto: Eastnews

Renato Sanches to bodaj największy zwycięzca Euro 2016. 18-latek przebojem wdarł się do jedenastki Portugalczyków i w dużej mierze dzięki niemu ekipa Fernando Santosa zameldowała się w wielkim finale. Kolejne udane występy wywołały jednak spore kontrowersje. Fachowcy powątpiewali, czy nowy gracz Bayernu Monachium faktycznie ma tyle lat, ile podaje. Wątpliwości rozwiało dopiero dziennikarskie śledztwo.

18 sierpnia 1997 roku. Godzina 15:25. Odczyt z wagi: 2,56 kilograma. Dowód dziennikarzy "Diário de Notícias" nie pozostawia wątpliwości. Nowy nabytek Bayernu Monachium faktycznie ma 18 lat, faktycznie urodził się 18 sierpnia i faktycznie... Bawarczycy dokonali najpewniej najlepszego transferu letniego okienka transferowego. Raz, bo złapali perełkę. Dwa, bo po mistrzostwach Europy jego wartość mogła skoczyć nawet dwukrotnie. Oznacza to, że nie miał racji Guy Roux, legendarny szkoleniowiec Auxerre. Twierdził on, że cały ten Sanches to jest jakiś kit. - Sam mówi, że ma 18 lat, ale myślę, że jest to nieprawda. Uważam, że on ma 23 lub 24 lata. Jego data urodzenia została ustalona, gdy piłkarz miał już kilka lat, a więc z pewnością nie jest poprawna - stwierdził w jednym z wywiadów. Młodociana gwiazda zagroziła wówczas Francuzowi procesem, który, jeśli do niego dojdzie, zakończy się zapewne nieprzyjemnie dla leciwego trenera. Zgadując, sporym odszkodowaniem, bo chłopak w ostatnich dniach, zamiast cieszyć się z zasłużonych gratulacji, musiał grzebać w swojej przeszłości i tłumaczyć wszystkim, że wcale nie skończył podstawówki grubo po osiągnięciu pełnoletności.

Ale Portugalczykowi zapewne humor się poprawi, jeśli w niedzielę wróci do kraju ze złotym medalem.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: