Robert Lewandowski został wybrany piłkarzem tygodnia UEFA

2015-06-16 20:42

Robert Lewandowski swoimi trzema bramkami przeciwko Gruzji zapewnił zwycięstwo nie tylko reprezentacji Polski, lecz także sobie. Komplet punktów w sobotnim spotkaniu przybliżył biało-czerwonych do występu na Euro 2016 we Francji, a hattrick dał "Lewemu" wygraną w plebiscycie UEFA. Dziennikarze internetowi europejskiej unii piłkarskiej wybrali naszego napastnika najlepszym piłkarzem tygodnia.

Reprezentacja Polski pokonała 4:0 Gruzję na Stadionie Narodowym w obecności ponad 56 tysięcy kibiców. Przez długi czas Polacy nie mogli pokonać gruzińskiego bramkarza, a sam Lewandowski miał dwie doskonałe okazje, aby wpisać się na listę strzelców.

Zobacz: Robert Lewandowski w jedenastce kolejki eliminacji EURO 2016! Goal.com docenił Polaka

Przełamanie nadeszło dopiero w 62. minucie, kiedy Arkadiusz Milik fenomenalnym uderzeniem lewą nogą otworzył wynik spotkania, a w końcówce spotkania swoje show rozpoczął "Lewy". Napastnik reprezentacji w ciągu 241 sekund aż trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

- Nie pamiętam, bym kiedyś strzelił szybciej - mówił po meczu zadowolony w rozmowie z "Super Expressem".

Niezwykły wyczyn naszego zawodnika doceniła oficjalna strona internetowa UEFA. Polak został wybrany najlepszym piłkarzem ostatniego tygodnia.

Czytaj: Robert Lewandowski: Trzy strzeliłem w 241 sekund [ROZMOWA SE]

- Polska do 89. minuty ważnego meczu z Gruzją prowadziła tylko 1:0. Frustracja w Lewandowskim narastała przez cały mecz, ale w końcu strzelił hat-tricka w pięć minut i jest najlepszym strzelcem kwalifikacji - napisano w uzasadnieniu wyboru.