SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Sebastian Mila strzelił Niemcom, ale Euro 2016 zobaczy w TV! Kto podzielił los "Rogera"?

Sebastian Mila strzelił Niemcom, ale Euro 2016 zobaczy w TV! Kto podzielił los "Rogera"?

13.05.2016, godz. 17:00
Sebastian Mila
Sebastian Mila i Łukasz Szukała - ta dwójka nie zagra na EUro 2016 foto: EAST NEWS

Adam Nawałka podał w czwartek szeroką kadrę reprezentacji Polski na Euro 2016. Lista powołanych była w większości przypadków do przewidzenia, ale selekcjoner podjął kilka trudnych wyborów. Do Francji nie zabierze przede wszystkim Sebastiana Mili i Łukasza Szukały, którzy pomagali drużynie w eliminacjach. Kto jeszcze został pominięty?

Łukasz Szukała i Sebastian Mila - pominięcie tej dwójki przy powołaniach na mistrzostwa Europy 2016 to dość spora niespodzianka, przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę eliminacje. Stoper tureckiego Osmanlisporu zagrał w pełnym wymiarze czasowym w każdym z ośmiu pierwszych meczów walki o Euro. Nie wystąpił w dwóch kluczowych starciach ze Szkocją na wyjeździe i Irlandią u siebie. Nawałka nie zabierze go do Francji z jednego prostego powodu - Szukała od dłuższego czasu nie gra w klubie. A selekcjoner podkreślał, że to będzie najważniejsze kryterium.

Mila je spełnia, gdyż regularnie występuje w Lechii Gdańsk, ale on z kolei ma już swoje lata i na dłuższą metę może nie wytrzymać trudów turnieju. Nawałka lubił na niego stawiać na początku eliminacji, pomocnik strzelił nawet gola z Niemcami, ale ostatecznie nie spełni swojego marzenia. Zostanie w domu. Zastąpi go Filip Starzyński, który oczarował Nawałkę w meczu towarzyskim z Finlandią.

Kto jeszcze został pominięty? Na przykład Łukasz Teodorczyk, który jeszcze kilka miesięcy temu był pewnym zmiennikiem dla Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika. Grał jednak mało w Dynamie Kijów, więc jego miejsce w kadrze zajął Mariusz Stępiński. Swego czasu Nawałka widział też w drużynie Pawła Olkowskiego, który nieźle zastępował Łukasza Piszczka, ale ten wrócił do pełni zdrowia, a piłkarz FC Koeln ma za sobą bardzo przeciętny sezon w Bundeslidze.Na siłę można jeszcze wspomnieć o mistrzu Anglii Marcinie Wasilewskim, ale Polak zagrał tylko trzy spotkania ligowe dla Leicester City w tym sezonie. Bez szans na wyjazd.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: