SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Skład na Euro 2016. Kogo Adam Nawałka odrzuci przed mistrzostwami? [SONDA]

Skład na Euro 2016. Kogo Adam Nawałka odrzuci przed mistrzostwami? [SONDA]

13.05.2016, godz. 13:37
Euro 2016 bez Sławomira Peszki?
foto: Super Express

Adam Nawałka z 28-osobowego szerokiego składu na Euro 2016 do Francji zabierze 23 piłkarzy. Ostateczna selekcja już niedługo, więc wielu zachodzi w głowę, kogo skreśli selekcjoner. Przedstawiamy głównych kandydatów do "odstrzału". Głosujcie i wybierzcie, kto nie powinien pojechać na mistrzostwa Europy.

W czwartek Adam Nawałka odkrył pierwsze karty przed Euro 2016. Ogłosił nazwiska 28 piłkarzy, których zabierze na luźny wyjazd do Juraty razem z żonami i dziewczynami. Potem już piłkarskie zgrupowanie w Arłamowie, po którym poznamy ostateczny 23-osobowy skład na mistrzostwa. Ta grupa zagra w sparingach z Litwą i Holandią, gdzie wyklaruje się wyjściowy skład na mecz z Irlandią Północną 12 czerwca w Nicei. Zaskoczeń w czwartek w zasadzie nie było. Za dwie niespodzianki można uznać obecność w składzie młodziutkiego Pawła Dawidowicza i naturalizowanego Thiago Cionka. Kogo jeszcze może "odstrzeli" Adam Nawałka? Na pewno będzie musiał zrezygnować z jednego bramkarza. Pozycja Łukasza Fabiańskiego, Wojtka Szczęsnego i Artura Boruca wydaje się niepodważalna. W zasadzie wszystko wskazuje na to, że Euro z domu obejrzy Przemysław Tytoń. Podobnie jak Dawidowicz, który ma "powąchać" kadrę przy starszych kolegach. Pytanie co z Cionkiem? Z pomocników niepewna wydaje się pozycja Filipa Starzyńskiego, choć ten z drugiej strony rządzi i dzieli w Zagłębiu Lubin i Ekstraklasie. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja między skrzydłowymi - Pawłem Wszołkiem i Sławomirem Peszką. Co z napastnikami? Wróble ćwierkają, że kosztem Artura Sobiecha na Euro pojedzie utalentowany Mariusz Stępińskiego. A wy jak sądzicie? Głosujcie.

Źródło: Press Focus/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: