SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Stadiony Euro 2016 zamknięte dla kibiców?! UEFA boi się ZAMACHÓW

Stadiony Euro 2016 zamknięte dla kibiców?! UEFA boi się ZAMACHÓW

02.03.2016, godz. 15:56
 Na stadionie miała być masakra
Na stadionie miała być masakra foto:

Mecze Euro 2016 za zamkniętymi drzwiami?! To możliwe! UEFA otwarcie przyznaje, że zakłada taki scenariusz, jeżeli Francja padnie ofiarą ataków terrorystycznych podczas nadchodzących mistrzostw Europy. Są też inne możliwości, jeśli podczas Euro 2016 stanie się coś nieprzewidywalnego.

Od razu uspokoimy kibiców - takie scenariusze powstają na każdy turniej, na atak terrorystyczny i przełożenie lub zamknięcie stadionów gotowe były np. Polska i Ukraina w 2012 roku. We Francji prawdopodobieństwo będzie oczywiście większe. W listopadzie tego roku doszło do masowych zamachów, w których zginęło ponad sto osób. Jeden z ładunków eksplodował przed stadionem Stade de France, gdzie Niemcy grały z Francją. Terroryści chcieli zdetonować bomby na trybunach!

Lewandowski, Milik, Grosicki. Polskie armaty już załadowane na Euro 2016?! [GALERIA]

- Jeśli jakieś mecze na francuskim turnieju nie będą mogły zostać rozegrane lub zostaną przerwane, będą przekładane na następny dzień i prawdopodobnie na inny stadion. Na dodatek takie spotkania mogą zostać rozegrane bez udziału publiczności - poinformowała UEFA. - Zwłaszcza w sytuacjach, gdy mecz będzie musiał odbyć się nie tylko na innym stadionie, ale i w innym mieście - doprecyzował w niemieckiej gazecie "Sport Bild" dyrektor turnieju UEFA Martin Kallen.

Turniej rozpocznie się 10 czerwca meczem Francji z Rumunią. Dwa dni później Polska zagra w Nicei z Irlandią Północną. Oby wszystko odbyło się zgodnie z planem.

Źródło: Super Express TV
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: