SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Szwajcaria - Polska. Sfrustrowany Xherdan Shaqiri zaatakował Polaków: Oni są profesjonalistami?!

Szwajcaria - Polska. Sfrustrowany Xherdan Shaqiri zaatakował Polaków: Oni są profesjonalistami?!

26.06.2016, godz. 17:17
Xherdan Shaqiri, Szwajcaria, Euro 2016
foto: Eastnews

Mecz Szwajcaria - Polska przejdzie do historii naszego futbolu. Dramaturgia, zwroty akcji, szczęśliwe zakończenie - takich spotkań w annałach naszego futbolu zawsze brakowało. Nic więc dziwnego, że kadra Adama Nawałki po ostatnim karnym oszalała. Nie spodobało się to gwieździe zespołu rywali, Xherdanowi Shaqiriemu, który postanowił... wypłakać się dziennikarzom. - To są profesjonaliści? - odniósł się ekscytacji biało-czerwonych.

Nie wiem co powiedzieć. To są profesjonalni piłkarze, powinni wiedzieć, żeby świętować na drugiej stronie boiska. Co mogę więcej powiedzieć? - nawiązał do szalonej radości Polaków, którzy w komplecie - piłkarze, trenerzy, masażyści, członkowie sztabu technicznego - wybiegli na murawę. I ponoć prowokowali, bo podczas biegu dokoła murawy, zbliżyli się też do sektorów zajętych przez Helwetów. Brzmi absurdalnie? Idiotycznie? Jak wyznania człowieka, który w życiu nie miał w szkole choćby podstaw geometrii wykreślnej? Zdecydowanie, tym bardziej, że Shaqiri wyraźnie doszedł do wniosku, że skoro nie udało się na boisku, to może przynajmniej wygra w rywalizacji medialnej. - Walczyliśmy dzielnie, dobrze się zaprezentowaliśmy na tym turnieju i zasłużyliśmy na awans - dodał więc.

Niestety, sfrustrowany piłkarzyk nie odniósł się do skandalicznego zachowania swoich kolegów, którzy podczas dwugodzinnej walki z Polakami tylko momentami chcieli strzelić gola. A zdecydowanie częściej próbowali złamać nogę Robertowi Lewandowskiemu.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: