Sport piłka nożna euro 2016 Walia - Słowacja 2:1. Dobra zmiana i gol Dudy, ale to Wyspiarze górą!

Walia - Słowacja 2:1. Dobra zmiana i gol Dudy, ale to Wyspiarze górą!

11.06.2016, godz. 20:08
Ondrej Duda po golu

Walia pokonała Słowację 2:1 w pierwszym meczu grupy B na Euro 2016. Wejście smoka (ale nie tego czerwonego z flagi Walii) zaliczył pomocnik Legii Ondrej Duda, który niecałą minutę po zmianie zdobył wyrównującą bramkę.

Obie drużyny grały ze sobą przed sobotnim spotkaniem tylko dwa razy - w eliminacjach do Euro 2008. Walijczycy przegrali u siebie 1:5, Słowacy na własnym stadionie 2:5! W tym pierwszym meczu pierwsze trafienie w kadrze Cymru zaliczył 17-letni wtedy Gareth Bale. Z rzutu wolnego. I w Bordeaux kibice przeżyli swoiste deja vu. W 10. minucie Bale uderzył z wolnego i dał prowadzenie Walijczykom. Słowacy zaskoczyli in minus od samego początku. Nie mieli pomysłu, w niczym nie przypominali ekipy sprzed turnieju. Obudzili się w tym meczu tylko na chwilę. Za sprawą krytykowanego w Polsce Ondreja Dudy. Piłkarz Legii wszedł po godzinie gry i mocnym strzałem dał Słowakom remis. Ci nie dowieźli go do końca. Załatwił ich błąd w obronie i szczęśliwe trafienie Robsona-Kanu.

Walia - Słowacja 2:1 (1:0)
1:0 - Gareth Bale 10'
1:1 - Ondrej Duda 61'
2:1 - Hal Robson-Kanu 82'

Składy:

Walia: Danny Ward - Ben Davies, Ashley Williams, James Chester - David Edwards (69' Joe Ledley) - Neil Taylor, Aaron Ramsey (88' Jazz Richards), Joe Allen, Chris Gunter - Gareth Bale, Jonathan Williams (71' Hal Robson-Kanu)

Słowacja: Matus Kozacik - Peter Pekarik, Martin Skrtel, Jan Durica, Dusan Svento - Patrik Hrosovsky (60' Ondrej Duda) - Vladimir Weiss (83' Miroslav Stoch), Marek Hamsik, Juraj Kucka, Robert Mak - Michal Duris (60' Adam Nemec)

Żółte kartki: Hrosovsky 31' Mak 78', Weiss 80', Kucka 83', Skrtel 90+2' (Słowacja)

Sędziował: Svein Oddvar Moen (Norwegia)