SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Zbigniew Boniek napisał list do kibiców. Podziękował za wsparcie podczas Euro 2016 [ZDJĘCIE]

Zbigniew Boniek napisał list do kibiców. Podziękował za wsparcie podczas Euro 2016 [ZDJĘCIE]

12.07.2016, godz. 17:30
Zbigniew Boniek, Robert Lewandowski
Zbigniew Boniek, Robert Lewandowski po meczu Polska - Irlandia 2-1 foto: Super Express

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w opublikowanym na Twitterze liście podsumował Euro 2016. Zbigniew Boniek podziękował w nim wszystkim kibicom biało-czerwonych za wsparcie podczas francuskiego turnieju. Podpisali się pod nim również Adam Nawałka oraz Maciej Sawicki.

Reprezentacja Polski podczas mistrzostw Europy rozgrywanych we Francji zajęła 2. miejsce w grupie C tuż za Niemcami i po raz pierwszy w historii awansowała do dalszej fazy turnieju. W 1/8 finału po serii rzutów karnych (5:4) pokonała Szwajcarię, lecz w ćwierćfinale lepiej jedenastki wykonywali późniejsi triumfatorzy Euro 2016 Portugalczycy (5:3). 1/4 to niewątpliwie sukces biało-czerwonych, lecz nie byłoby tego wszystkiego bez wsparcia kibiców, za co podziękował im prezes PZPN.

- Drogi Kibicu. Awansując do grona ośmiu najlepszych drużyn Starego Kontynentu, reprezentacja Polski udowodniła, że warto było w nią wierzyć, trzymać kciuki i dopingować zarówno w meczach eliminacyjnych, jak i na samym turnieju. W naszej pamięci na zawsze zostaną dni, kiedy byliśmy ukochaną i najważniejszą drużyną Polaków. Dziękujemy za wsparcie - napisał Zbigniew Boniek w liście, pod którym podpisał się selekcjoner reprezentacji Polski, a także sekretarz generalny PZPN.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: