SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna euro 2016 Zbigniew Boniek napisał list do kibiców. Podziękował za wsparcie podczas Euro 2016 [ZDJĘCIE]

Zbigniew Boniek napisał list do kibiców. Podziękował za wsparcie podczas Euro 2016 [ZDJĘCIE]

12.07.2016, godz. 17:30
Zbigniew Boniek, Robert Lewandowski
Zbigniew Boniek, Robert Lewandowski po meczu Polska - Irlandia 2-1 foto: Super Express

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w opublikowanym na Twitterze liście podsumował Euro 2016. Zbigniew Boniek podziękował w nim wszystkim kibicom biało-czerwonych za wsparcie podczas francuskiego turnieju. Podpisali się pod nim również Adam Nawałka oraz Maciej Sawicki.

Reprezentacja Polski podczas mistrzostw Europy rozgrywanych we Francji zajęła 2. miejsce w grupie C tuż za Niemcami i po raz pierwszy w historii awansowała do dalszej fazy turnieju. W 1/8 finału po serii rzutów karnych (5:4) pokonała Szwajcarię, lecz w ćwierćfinale lepiej jedenastki wykonywali późniejsi triumfatorzy Euro 2016 Portugalczycy (5:3). 1/4 to niewątpliwie sukces biało-czerwonych, lecz nie byłoby tego wszystkiego bez wsparcia kibiców, za co podziękował im prezes PZPN.

- Drogi Kibicu. Awansując do grona ośmiu najlepszych drużyn Starego Kontynentu, reprezentacja Polski udowodniła, że warto było w nią wierzyć, trzymać kciuki i dopingować zarówno w meczach eliminacyjnych, jak i na samym turnieju. W naszej pamięci na zawsze zostaną dni, kiedy byliśmy ukochaną i najważniejszą drużyną Polaków. Dziękujemy za wsparcie - napisał Zbigniew Boniek w liście, pod którym podpisał się selekcjoner reprezentacji Polski, a także sekretarz generalny PZPN.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: