SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Euro U-21. Grupa C: Skład reprezentacji Danii

Euro U-21. Grupa C: Skład reprezentacji Danii

13.06.2017, godz. 18:47
Dania, flaga
Dania, flaga foto: EAST NEWS

Już w piątek 16 czerwca rozpoczyna się turniej Euro U-21 2017. Tegoroczne młodzieżowe mistrzostwa Europy odbywają się w Polsce i potrwają przez najbliższe dwa tygodnie. W turnieju udział wezmą m.in. obrońcy tytułu - Szwecja - oraz takie drużyny jak Hiszpania, Włochy czy Portugalia. Znamy już kadry wszystkich drużyn, które zagrają na polskich boiskach. Oto skład reprezentacji Danii.

Euro U-21 to największa młodzieżowa impreza w tym roku, a przy tym najgłośniejsze piłkarskie wydarzenie w Polsce od czasu Euro 2012. Dwanaście reprezentacji podzielonych na trzy grupy rywalizować będzie w sześciu miastach - Gdyni, Bydgoszczy, Tychach, Krakowie, Lublinie i Kielcach - a jako gospodarz w turnieju wystąpi też oczywiście kadra biało-czerwonych prowadzona przez Marcina Dornę. Po cichu liczymy na awans do strefy medalowej, ale to nie będzie łatwe, bo Polacy już w pierwszej fazie mistrzostw zagrają z obrońcami tytułu, czyli Szwedami, oraz z Anglikami i Słowakami.

Wśród dwunastu finalistów znalazło się też miejsce dla Duńczyków. Nie są oni stawiani w gronie faworytów, dlatego też podczas turnieju w Polsce nie będą mieli nic do stracenia i mogą sprawić sporo problemów tym gigantom, z którymi zmierzą się w rozgrywkach grupowych - przede wszystkim Włochom i Niemcom.

Skład reprezentacji Danii na Euro U-21 w Polsce:

Bramkarze: Jeppe Hojberg (Esbjerg), Thomas Hagelskjaer (Aarhus), Daniel Iversen (Leicester)

Obrońcy: Frederik Holst (Broendby), Andreas Maxso (FC Nordsjaelland), Patrick Banggaard (Darmstadt), Jakob Blabjerg (Aalborg), Rasmus Nissen Kristensen (Midtjylland), Joachim Andersen (Twente), Mads Mini Pedersen (FC Nordsjaelland), Jacob Rasmussen (Rosenborg)

Pomocnicy: Christian Norgaard (Broendby), Andrew Hjulsager (Celta Vigo), Lasse Vigen Christensen (Fulham), Casper Nielsen (Odense), Mathias Jensen (FC Nordsjaelland), Emiliano Marcondes (FC Nordsjaelland), Frederik Borsting (Aalborg), Mikkel Duelund (FC Midtjylland)

Napastnicy: Marcus Ingvartsen (FC Nordsjaelland), Lucas Andersen (Grasshopper), Kenneth Zohore (Cardiff), Kasper Junker (Aarhus)

Trener: Niels Frederiksen

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: