SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Euro U-21: Gwiazdor reprezentacji Słowacji zakpił z Włochów i Niemców

Euro U-21: Gwiazdor reprezentacji Słowacji zakpił z Włochów i Niemców

28.06.2017, godz. 13:12
Stanislav Lobotka, Euro U-21, Polska - Słowacja
Stanislav Lobotka, reprezentant Słowacji podczas meczu z Polską na Euro U-21. foto: CYFRA SPORT

W ostatnim meczu fazy grupowej Euro U-21 Włosi wygrali z Niemcami 1:0, a taki wynik dał awans obu drużynom. Przez to do półfinału nie weszła Słowacja, a jej piłkarze mieli do rywali spore pretensje o niesportową postawę. Gwiazdor reprezentacji naszych południowych sąsiadów Stanislav Lobotka posunął się dość daleko i zakpił z piłkarzy obu drużyn porównując ich do... homoseksualistów.

Do półfinałów Euro U-21 awansowali zwycięzcy każdej z trzech grup oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc. W ostatniej kolejce fazy grupowej Włosi pokonali Niemców 1:0, a taki wynik dał promocję do kolejnej rundy obu drużynom, które niespecjalnie dążyły do strzelania kolejnych goli. Jedni i drudzy najwyraźniej zdawali sobie sprawę z korzystnego rezultatu i bali się zaszkodzić sobie wzajemnie, stąd też ostatnie minuty spotkania były toczone w bardzo sennym tempie.

Taki wynik spowodował, że z drugiego miejsca w grupie "A" nie wyszła Słowacja, która musiała uznać wyższość Niemców. Trener naszych południowych sąsiadów Pavel Hapal wprost przyznał, że postawa obu ekip była po prostu hańbą. Te słowa podłapały miejscowe media, a pretensje do rywali o niesportową postawę mieli też sami piłkarze.

Jak chociażby Stanislav Lobotka, jeden z najlepszych Słowaków na całym turnieju oraz zawodnik, który został wybrany piłkarzem meczu z Polską na inaugurację Euro U-21. Na swój profil na Instagramie wstawił zdjęcie, w którym porównał Włochów i Niemców do... homoseksualistów! W ten sposób chciał najwyraźniej nawiązać do tej części meczu obu tych drużyn, w której twarda rywalizacja o najwyższe cele ustąpiła minimalizmowi i kunktatorstwu.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: