SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Euro U-21. Ostre słowa po meczu Włochy - Niemcy: To hańba!

Euro U-21. Ostre słowa po meczu Włochy - Niemcy: To hańba!

25.06.2017, godz. 20:48
Mecz Włochy - Niemcy na Euro U-21
Mecz Włochy - Niemcy na Euro U-21 foto: EAST NEWS

W ostatnim meczu fazy grupowej Euro U-21 Włochy pokonały Niemcy 1:0, a taki wynik dał awans do półfinałów obu drużynom, bowiem nasi zachodni sąsiedzi okazali się najlepszą drużyną z drugich miejsc. Przebiegiem spotkania mocno zawiedziony był trener reprezentacji Słowacji Pavel Hapal. Przez taki rezultat jego drużyna odpadła z rywalizacji, a on sam ostro skomentował postawę Włochów i Niemcow - To hańba! - grzmiał.

W ostatniej kolejce fazy grupowej Euro U-21 Włosi mierzyli się z Niemcami i obie drużyny wciąż miały szanse na awans. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego musiała wygrać i tak też się stało, a ostatecznie z drugiego miejsca awansowali też nasi zachodni sąsiedzi, bowiem w drugim starciu grupy "C" Dania pokonała Czechy 3:2. Dużo kontrowersji wzbudziła jednak postawa obu ekip, które ostatecznie uzyskały promocję do półfinału. Gdy Kenneth Zohore trafił na 3:2 dla Duńczyków jasne się stało, że przy wyniku 1:0 dla Włochów awansują zarówno oni, jak i Niemcy. Od tamtej pory żadna z drużyn nie była specjalnie chętna do huraganowych ataków i strzelania kolejnych goli i do końca spotkania wynik ten nie uległ już zmianie, a mogli się z niego cieszyć zarówno wygrani, jak i przegrani.

Takie rezultaty w grupie "C" pozbawiły awansu Słowację, która w fazie grupowej także ugrała sześć punktów pokonując Polskę oraz Szwecję i zajęła drugie miejsce tuż za Anglią. Podopieczni Pavela Hapala musieli jednak czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach, ale ostatecznie wygrana Włochów 1:0 i zajęcie przez Niemców drugiego miejsca wyeliminowało ich z rywalizacji. Postawa tych dwóch drużyn bardzo nie spodobała się jednak selekcjonerowi naszych południowych sąsiadów.

- Jestem niesamowicie zawiedziony. To, co pokazali Niemcy i Włosi to hańba! Granie na 0:1 nie ma nic wspólnego z fair play. To już nie jest piłka nożna. Ktoś powinien coś z tym zrobić - grzmiał Hapal. Podobnego zdania są słowackie media, które ostro skrytykowały postawę młodych Włochów i Niemców. Były trener Zagłębia Lubin jest na tyle wściekły na te dwie drużyny, że nie ukrywał, komu kibicuje w półfinałach - Ucieszę się, jeśli to Anglia i Hiszpania awansują do finału. Jeśli będzie inaczej, to nie będę nawet tego oglądał - powiedział.

Półfinały Euro U-21 Anglia - Niemcy i Hiszpania - Włochy już w najbliższy wtorek 27 czerwca.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: