SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Euro U-21: Polska - Słowacja. Biało-czerwone szaleństwo w Lublinie! [ZDJĘCIA]

Euro U-21: Polska - Słowacja. Biało-czerwone szaleństwo w Lublinie! [ZDJĘCIA]

16.06.2017, godz. 21:33
Arena Lublin
Stadion Arena Lublin przed meczem Polska - Słowacja. foto:

W piątek 16 czerwca na Arenie Lublin Polska rozpoczęła zmagania w turnieju Euro U-21. Bilety na ten mecz rozeszły się już kilka miesięcy temu, a od pewnego czasu cały kraj żył zmaganiami naszych młodzieżowców. Co było widać jeszcze przed inauguracyjnym meczem ze Słowacją! Tłumy pod stadionem i na trybunach, gorący doping, biało-czerwone szaleństwo mimo padającego deszczu! Oby nasi piłkarze nie zawiedli.

Zainteresowanie meczami Polaków było ogromne. O bilety na te spotkania toczyła się zacięta walka, a po kilku dniach już ich nie było. Ale też trudno się dziwić, wszak Euro U-21 to największa piłkarska impreza w naszym kraju od czasu Euro 2012.

Los nie okazał się dla biało-czerwonych łaskawy, bo trafili do grupy z takimi potęgami jak Szwecja i Anglia. Na początek mierzyli się jednak z przynajmniej teoretycznie najsłabszą z całej stawki Słowacją, a na kilka godzin przed startem tego spotkania w Lublinie, gdzie toczył się ten mecz, mimo niekorzystnej pogody i padającego deszczu zapanowało prawdziwe biało-czerwone szaleństwo. Setki kibiców pod stadionem w narodowych barwach było pełnych nadziei, że Polacy zaczną imprezę od wygranej.

Ze szczególną chęcia na trybunach zjawili się najmłodsi kibice, a dla wielu z nich było to pierwsze zetknięcie z tak dużym turniejem. Poza biało-czerwonym strojami i szalikami łączyło ich jeszcze jedno - wiara w zwycięstwo zespołu Marcina Dorny. Dla takich kibiców warto grać!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: