SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Euro U-21: Gdzie oglądać NA ŻYWO w TV? Wiemy kto pokaże MME 2017!

Euro U-21: Gdzie oglądać NA ŻYWO w TV? Wiemy kto pokaże MME 2017!

14.06.2017, godz. 14:59
Dawid Kownacki, reprezentacja Polski, Euro U-21
Dawid Kownacki, reprezentacja Polski, Euro U-21 foto: CYFRA SPORT

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w Polsce startują już w piątek 16 czerwca. Jako gospodarz udział w turnieju weźmie kadra prowadzona przez Marcina Dornę. Wiemy też gdzie w TV będzie można obejrzeć Euro U-21. Transmisję wszystkich spotkań przeprowadzi Polsat oraz kanały Polsat Sport i Polsat Sport Extra.

W piątek 16 czerwca startuje największa impreza piłkarska tego roku - młodzieżowe mistrzostwa Europy. Najbliższa edycja odbędzie się w Polsce, a to oznacza, że wśród dwunastu finalistów Euro U-21 znalazła się też reprezentacja prowadzona przez Marcina Dornę. Do kadry biało-czerwonych trafili m.in. tacy zawodnicy jak Bartosz Kapustka, Karol Linetty czy Mariusz Stępiński, a zarówno kibice jak i sami zawodnicy liczą na medal imprezy.

Polacy w fazie grupowej zmierzą się ze Słowacją, Szwecją i Anglią, dlatego też o awans do półfinału będzie bardzo trudno. Swoje spotkania nasza drużyna narodowa rozegra w Lublinie (dwa) i Kielcach (jedno). Wiemy już też, kto pokaże młodzieżowy czempionat Starego Kontynentu.

Kilka miesięcy temu prawa do transmitowania tej imprezy nabyła telewizja Polsat. Wszystkie mecze Polaków oraz finał mistrzostw zobaczymy na antenie otwartego Polsatu, z kolei pozostałe mecze będzie można oglądać na Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Otwarty Polsat pokaże też mecz półfinałowy, o ile zagrają w nim biało-czerwoni. Spotkania kadry Marcina Dorny skomentują Mateusz Borek i Tomasz Hajto, z kolei przy pozostałych meczach pracować będą Cezary Kowalski, Tomasz Włodarczyk, Szymon Rojek, Piotr Przybysz i Grzegorz Michalewski (komentatorzy) oraz Czesław Michniewicz, Waldemar Prusik, Jacek Zieliński czy Roman Kołtoń (eksperci).

Inauguracja Euro U-21 w piątek 16 czerwca o godz. 18:00 na Kolporter Arenie w Kielcach (mecz Szwecja - Anglia). Finał turnieju zaplanowano na piątek 30 czerwca, a odbędzie się on na stadionie Cracovii w Krakowie.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: