Gole Polaków w Niemczech i Francji!

2011-10-30 11:32

Łukasz Piszczek i Dariusz Dudka wpisują się na listę strzelców! Pierwszy zdobył wyrównującą bramkę dla Borussii Dortmund w wyjazdowym meczu z VfB Stuttgart (1:1) w Bundeslidze, a drugi zaliczył honorowe trafienie dla AJ Auxerre w starciu na boisku rywala z Evian Thonon Gaillard (1:3) w lidze francuskiej.

Łukasz Piszczek był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku w meczu VfB Stuttgard - Borussia Dortmund. Spotkanie zaczęło się z 15-minutowym opoźnieniem, bo drużyna Borussii... utknęła w korku!

I kiedy zawodnicy z Dortmundu myślami byli jeszcze w autobusie, stracili bramkę. Jednak punkt dla gości uratował właśnie reprezentant Polski, który z kilku metrów trafił do siatki, zmieniając tor lotu piłki po nieudanym uderzeniu Kagawy.

Od pierwszej minuty grał tez Robert Lewandowski. W 3.minucie po dośrodkowaniu Piszczka strzał napastnika trafił w słupek. "Lewy" opuścił boisko na 18 minut przed końcem meczu.

Przeczytaj koniecznie: Liga hiszpańska. Messi bez formy? Fantastyczna odpowiedź Argentyńczyka!

Borussia jest 3.w tabeli, tracąc 5 punktów do lidera - Bayernu Monachium.

Na listę strzelców w lidze francuskiej wpisał się natomiast Dariusz Dudka. Polak wykorzystał rzut karny w 70.minucie, ale jego AJ Auxerre uległo na wyjeździe Evian Thonon Gaillard 1:3.

Auxerre zajmuje dopiero 13.lokatę - tuż przed Evian. Obie ekipy mają na koncie tyle samo punktów.