SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Gonzalo Higuain odrzucił GIGANTYCZNĄ ofertę z Chin. Mógł zarobić... prawie 50 milionów euro!

Gonzalo Higuain odrzucił GIGANTYCZNĄ ofertę z Chin. Mógł zarobić... prawie 50 milionów euro!

13.07.2016, godz. 16:58
Gonzalo Higuain, Napoli
foto: EAST NEWS

Dobrze wiedzieć, że są na świecie jeszcze tacy piłkarze, jak Gonzalo Higuain. Argentyńczyk, który w ubiegłym sezonie został królem strzelców włoskiej Serie A, dostał wręcz nieprzyzwoicie wysoką ofertę z chińskiego klubu Hebei China Fortune. Za rok gry mógł zarobić prawie 50 milionów euro! Mimo to nie zdecydował się na przenosiny do Azji, a my taką decyzję bardzo pochwalamy!

Higuain w Neapolu nie może narzekać na brak pieniędzy, ale żaden europejski klub nie zagwarantowałby mu tyle, co proponowało Hebei China Fortune. Jak donosi Sky Sports Chińczycy chcieli do siebie ściągnąć króla strzelców Serie A i płacić mu 800 tysięcy funtów, czyli około 960 tysięcy euro tygodniowo! Dawałoby to niecałe 4 miliony euro miesięcznie, czyli rocznie Argentyńczyk mógłby liczyć na przychody rzędu 46 milionów euro! Oczywistym jest też, że zostałby wtedy najlepiej zarabiającym piłkarzem świata zostawiając daleko w tyle Leo Messiego czy Cristiano Ronaldo.

Dla Higuaina jednak najwyraźniej pieniądze to nie wszystko. Snajper Napoli odrzucił astronomiczną ofertę z Chin i wciąż pozostaje we włoskim klubie, ale bardzo możliwe, że już niedługo zmieni otoczenie. Interesuje się nim bowiem Arsenal, który w ramach rozliczenia transferu proponuje 60 milionów euro i Oliviera Giroud. Czyżby to właśnie perspektywa gry w Premier League była głównym powodem, dla którego Argentyńczyk nie skorzystał z propozycji Hebei China Fortune?

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: