SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Grają słabo, ale wynagrodzą to kibicom. Zapłacą za ich bilety na mecz!

Grają słabo, ale wynagrodzą to kibicom. Zapłacą za ich bilety na mecz!

21.04.2017, godz. 13:10
Bramka, piłka nożna
Bramka, piłka nożna foto: internet

Rubin Kazań spisuje się w tym sezonie znacznie poniżej oczekiwań. Drużyna, która jeszcze nie tak dawno reprezentowała Rosję w europejskich pucharach, zajmuje odległe jedenaste miejsce w tabeli i o czołówce może tylko pomarzyć. Ale piłkarze postanowili wynagrodzić kibicom swoją słabą postawę i zafundować im bilety na najbliższy mecz! Taki gest ma też związek z obchodami 59. rocznicy powstania klubu.

Jeszcze przed kilkoma laty Rubin Kazań był prawdziwą potęgą. W latach 2008-2009 dwa razy z rzędu zdobywał mistrzostwo Rosji i reprezentował swoją ligę w europejskich pucharach. Choć było to stosunkowo niedawno, to najwyraźniej czasy potęgi są już przeszłością. O tym świadczy postawa zespołu w obecnym sezonie, który delikatnie mówiąc do najlepszych nie należy.

Rubin w tabeli rosyjskiej ekstraklasy zajmuje dopiero jedenaste miejsce, a do liderującego Spartaka Moskwa traci aż dwadzieścia sześć punktów. O miejscu w czołówce może więc zapomnieć, a to spory zawód dla kibiców drużyny. Piłkarze zdają sobie jednak sprawę ze swojej rozczarowującej postawy, dlatego też postanowili jakoś to wynagrodzić swoim fanom.

Sympatycy ekipy z Kazania najbliższy mecz (w środę 26 kwietnia) z Terekiem Grozny obejrzą za darmo! To właśnie zadośćuczynienie ze strony zawodników, którzy chcą z jednej strony podziękować kibicom za wsparcie, a z drugiej przeprosić za fatalną formę. A ten gest to też element obchodów pięćdziesiątej dziewiątej rocznicy powstania klubu, który istnieje od 1958 roku.

- Bierzemy na siebie całą odpowiedzialność za słabe wyniki w tym sezonie. Rozumiemy, że nie spełniamy oczekiwań. Chcemy jednak zaprosić na mecz z Terekiem, żeby móc świętować z kibicami. Decyzją zespołu za bilety zapłacą piłkarze. To będzie prezent dla naszych fanów - czytamy w oświadczeniu przekazanym mediom.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: