SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna Grzegorz Krychowiak nie wystąpi w Superpucharze Francji

Grzegorz Krychowiak nie wystąpi w Superpucharze Francji

29.07.2016, godz. 13:37
Grzegorz Krychowiak piłkarzem PSG
foto: Materiały prasowe

Grzegorz Krychowiak będzie musiał poczekać na oficjalny debiut w barwach Paris Saint-Germain. Polski pomocnik nie będzie mógł wystąpić w zaplanowanym na 6 sierpnia spotkaniu o Superpuchar Francji. Wszystko z powodu nadmiaru kartek, które obejrzał jeszcze będąc zawodnikiem Sevilli.

Polscy kibice bardzo ostrzyli sobie zęby na pojedynek o Superpuchar Francji, który odbędzie się 6 sierpnia w Klagenfurcie pomiędzy Paris Saint-Germain a Olympique Lyon. W kadrach obu zespołów są reprezentanci kraju, czyli Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus. Od kilku dni wiadomo było, że z powodu kontuzji nie będzie mógł wystąpić ten drugi. Jednak w piątek okazało się, że spotkanie koło nosa przejdzie również pomocnikowi reprezentacji Polski.

Będąc jeszcze zawodnikiem klubu z Andaluzji zobaczył trzy żółte kartki w ostatniej edycji Copa del Rey i został zawieszony na kolejny mecz w pucharze i superpucharze kraju. Okazało się, że zakaz obowiązuje również we Francji, ponieważ tamtejsza federacja otrzymała pismo w tej sprawie z Hiszpanii. Tak więc Krychowiak będzie musiał jeszcze poczekać na oficjalny debiut w barwach PSG.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: