SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Gwiazdor Bundesligi odszedł do Chin. Ma w umowie klauzulę od śmierci!

Gwiazdor Bundesligi odszedł do Chin. Ma w umowie klauzulę od śmierci!

27.07.2017, godz. 16:36
Anthony Modeste
Anthony Modeste foto: EAST NEWS

Z roku na rok transfery robią się coraz bardziej szalone. Ceny za najlepszych piłkarzy sięgają już ponad 100 milionów euro, a ich kontrakty zawierają przedziwne zapisy. Jednak jeszcze nikt nie miał... klauzuli od śmierci! Ten szlak przetarł Anthony Modeste, a raczej jego były klub FC Koeln, który sprzedał bramkostrzelnego Francuza do chińskiego Tianjin Quanjian pod niecodziennym warunkiem.

FC Koeln i Tianjin Quanjian długo negocjowały transfer Modeste'a, ale wreszcie obie strony doszły do porozumienia. Jest ono jednak dość niecodzienne. Zdecydowano, że najpierw Francuz trafi do chińskiego klubu na dwuletnie wypożyczenie, ale po tym okresie nie wróci do Koeln. Azjatycka drużyna ma obowiązek wykupić napastnika. Tianjin Quanjian już zapłacił za Modeste'a blisko 30 milionów euro, czyli kwotę całej operacji.

Zobacz: Piwne wsparcie Viktorii Pilzno. Gigantyczna puszka tuż obok boiska! [ZDJĘCIA]

Jak poinformował niemiecki "Bild", FC Koeln zabezpieczył całą transakcję w dość niecodzienny sposób. Klub z Bundesligi dmucha na zimne. W umowie pojawiła się klauzula od śmierci piłkarza! Gdyby więc Francuz doznał w Chinach poważnego urazu, a nawet poniósł śmierć, Tianjin Quanjian nie dostanie zwrotu części pieniędzy z transferu. Niezależnie od tego, chińska drużyna zrobiła świetny interes.

Anthony Modeste poprzedni sezon Bundesligi zakończył z dorobkiem 25 goli w 32 meczach. Ma co prawda 29 lat, ale jest w stanie jeszcze rozegrać kilka sezonów na najwyższym poziomie, a przede wszystkim zagwarantować bramki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: