Sport piłka nożna Hit PSG - AS Monaco na remis! Zespół Glika uratował punkt w końcówce

Hit PSG - AS Monaco na remis! Zespół Glika uratował punkt w końcówce

30.01.2017, godz. 08:11
Kamil Glik, AS Monaco
Kamil Glik cieszy się po zdobyciu bramki wyrównującej w meczu AS Monaco - Bayer Leverkusen 1-1 foto: EAST NEWS

PSG - AS Monaco 1:1 w meczu kolejki Ligue 1! To miał być hit, ale spotkanie rozkręciło się dopiero w samej końcówce, gdy gospodarze dostali rzut karny. Kamil Glik zasłużył na duże pochwały. Zagrał bezbłędnie, a przecież musiał pilnować najlepszego napastnika ligi francuskiej - Edinsona Cavaniego.

Już na długo przed spotkaniem było wiadomo, że to nie będzie polski pojedynek. Grzegorz Krychowiak nie wyleczył jeszcze kontuzji i nie znalazł się w kadrze meczowej. Kamil Glik był więc jednym Polakiem na boisku w Paryżu. Wrócił do wyjściowego składu AS Monaco po tym, jak dostał wolne w Pucharze Ligi.

Glik miał trudne zadanie. Musiał upilnować Edinsona Cavniego, który w tym sezonie strzela jak maszyna! Przed spotkaniem z Monaco miał 20 goli na koncie. Polak doskonale poradził sobie z Urugwajczykiem. Przede wszystkim mądrze się ustawiał i odcinał snajpera PSG od podań. Nic nie mógł jednak zrobić w 81. minucie, gdy jego kolega z drużyny Sidibe faulował we własnym polu karnym Juliana Draxlera.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł oczywiście Cavani i pewnym strzałem powiększył swoją pokaźną kolekcję goli w Ligue 1 (21). Ale goście się nie załamali i zdążyli odpowiedzieć w doliczonym czasie gry! Cudowny strzał Bernardo Silvy pozwolił im wywieźć punkt z Paryża.

Paris Saint-Germain - AS Monaco 1:1 (0:0)
Cavani 81 - Silva 90

PSG: Trapp (54. Areola) – Thiago Silva, Meunier, Kurzawa, Marquinhos, Matuidi, Motta, Lucas Moura (61. Di Maria), Draxler (88. Guedes), Rabiot, Cavani

Monaco: Subašić – Glik, Sidibe, Mendy, Fabinho, Jemerson, Bakayoko, Lemar (83. Carrillo), Bernardo Silva, Falcao, Germain (76. Moutinho)

KONIEC! Monaco rozpaczliwie rzuciło się do odrabiania strat, zdobyło bramkę i trzeba powiedzieć, że wywozi zasłużony remis z Paryża! Świetnie zagrał Glik, który upilnował Cavaniego.

93' - I WYRÓWNALI! 1:1!!! CO ZA STRZAŁ BERNARDO SILVY!

90' - Sędzia doliczył aż pięć minut. Goście mają więc sporo czasu na wyrównanie!

88' - Z boiska schodzi ten, który załatwił karnego dla PSG, czyli Draxler. W zespole mistrza Francji debiutuje Guedes.

86' - Glik faulował w akcji ofensywnej obrońcę PSG. Teraz Polak już notorycznie podłącza się do ataków.

Cavani totalnie zmylił Subasicia. Bramkarz Monaco wybrał zły róg.

81' - 1:0 PSG! CAVANI NIE POMYLIŁ SIĘ Z 11 METRÓW!!!

80' - RZUT KARNY DLA PSG! Faulował Sidibe.

76' - Pierwsza zmiana w Monaco. Moutinho zastąpił Germaina, który był zupełnie niewidoczny.

73' - Dwie dobre okazje zmarnowali piłkarze PSG, którzy zaczynają czuć presję czasu. Remis jest dla nich kiepskim wynikiem.

68' - Falcao kompletnie nie może się dziś odnaleźć. Nawet gdy piłka trafia pod jego nogi nie potrafi jej opanować w polu karnym. I akcję trzeba zaczynać od nowa...

64' - Sidibe sprawdził formę Areoli, ale tak słabą próbą nie miał szans pokonać nawet nierozgrzanego bramkarza.

61' - Druga zmiana w PSG, tym razem niewymuszona. Di Maria zastąpił słabego dziś Lucasa.

58' - Glik wygrał walkę w powietrzu w polu karnym PSG, ale jego podanie było niedokładne i piłkę odzyskali gospodarze.

54' - Niemiec nie może kontynuować tego spotkania. Emery pewnie się nie spodziewał, że będzie zmuszony zmieniać bramkarza, co odbiera mu możliwość roszad w ataku. Między słupkami PSG stanie teraz Areola.

51' - Po tej interwencji Trapp ma problemy ze zdrowiem. Czyżby potrzebna była zmiana?

48' - Ależ ruszyli goście! Bomba Falcao cudem obroniona przez Trappa!

46' - Druga połowa rozpoczęta.

Kawa to się przyda piłkarzom, bo w pierwszej połowie wyglądali na niewyspanych :).

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Hit Ligue 1 na razie jest sporym rozczarowaniem. Niżej w tabeli są gospodarze, więc miejmy nadzieję, że to oni po przerwie podkręcą tempo.

41' - Kolejny rzut wolny zmarnowany przez Monaco. Glik nie ma najmniejszych szans powalczyć o piłkę w powietrzu, bo ta dużo wcześniej zatrzymuje się na graczach PSG.

38' - Zupełnie niewidoczni są napastnicy. Cavani miał na dobrą sprawę jedną okazję, natomiast Falcao żadnej. Kolumbijczyk jest zupełnie odcięty od podań.

Za nami już 35 minut, a niestety obie strony postawiły dziś na ostrożność. Przez to widowisko traci na atrakcyjności. Przydałaby się bramka, która zmusiłaby przegrywających do odważniejszego ataku.

31' - Marquinhos zmarnował najlepszą okazję w meczu! Obrońca PSG sprytnie uniknął spalonego i znalazł się w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem, ale nie kontrolował strzału. Musiał gonić piłkę, a ta poleciała nad bramką.

28' - Goście ostrzeliwują bramkę Trappa po rzutach wolnych. Znów było blisko, ale ponownie bramkarz PSG nie musiał interweniować. Próbował Sidibe.

24' - Wreszcie pokazał się niesamowity Cavani. W ułamku sekundy zrobił sobie trochę wolnego miejsca w polu karnym, uderzył głową, ale jego strzał wybronił Subasić.

21' - Mendy robi co chce po prawej stronie boiska. Musi tylko poprawić swoje dośrodkowania, bo wszystkie trafiają do rąk bramkarza PSG.

18' - Monaco szuka okazji po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, a te kierowane są oczywiście do Glika. Polak ma już w lidze trzy trafienia na swoim koncie. Jak piłka spadnie na jego głowę, będzie wiedział co z nią zrobić!

14' - Lemar był blisko szczęścia, ale piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego minimalnie minęła prawy słupek bramki Trappa.

11' - Na boisku kontrolę powoli przejmują gospodarze, ale wciąż tylko podają od lewej do prawej. Spokojnie czekają na swoje szanse.

A przed pierwszym gwizdkiem ładnie w Paryżu został przywitany były gracz PSG - Ronaldinho. Brazylijczyk oczywiście musiał pokazać trochę magii :).

8' - W odpowiedzi atakował skrzydłem Kurzawa, ale piłka po jego dośrodkowaniu wylądowała w rękach Subasicia.

5' - Początek dużo lepszy w wykonaniu gości, którzy nie mają zamiaru się chować i czekać na ataki gospodarzy. Sami co chwila wbiegają w pole karne PSG! Na razie nie mają jednak miejsca, aby oddać celny strzał.

1' - GRAMY!

Piłkarze już są na murawie. Za chwilę zaczynamy!

Za 5 minut początek spotkania.

Grzegorz Krychowiak, który leczy kontuzję, jest poza kadrą meczową. W pełni zdrowia pewnie i tak zasiadłby co najwyżej na ławce rezerwowych. Odkąd przyszedł do PSG nie może do siebie przekonać trenera Unaia Emery'ego, który przecież uwielbiał go w Sevilli.

A tym najlepszym napastnikiem Ligue 1 jest Edinson Cavani, który jest w niesamowitej formie! Ma już 20 goli na koncie w lidze. Jak go zatrzymać? Jeśli ktoś zna odpowiedź na to pytanie, to musi być to Glik!

Zaczynamy od składów. W ekipie gości, po odpoczynku w meczu pucharowym, do pierwszego składu wrócił lider obrony i nasz reprezentant - Kamil Glik. Polak będzie miał dziś mnóstwo roboty z najlepszym snajperem ligi.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z hitu ligi francuskiej PSG - AS Monaco!
False 3080 True 1 2017-01-29 20:45:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora