SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Igor Lewczuk OFICJALNIE w Girondis Bordeaux! Kolejny Polak w Ligue 1

Igor Lewczuk OFICJALNIE w Girondis Bordeaux! Kolejny Polak w Ligue 1

31.08.2016, godz. 18:53
Igor Lewczuk, Legia Warszawa
foto: EAST NEWS

Igor Lewczuk przechodzi z Legii Warszawa do Girondis Bordeaux. Reprezentant Polski podpisał dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok. W poprzednim sezonie wywalczył ze stołecznym klubem mistrzostwo i Puchar Polski. Tym samym dołącza do polskiej kolonii w Ligue 1, ponieważ w tym okienku kierunek francuski wybrali Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik, Maciej Rybus i Mariusz Stępiński.

W godzinach rannych w hotelu Double Tree by Hilton, gdzie przygotowywuje się reprezentacja Polski do meczu z Kazachstanem w eliminacjach MŚ 2018 pojawił się menedżer zawodnika, lekarz i dyrektor sportowy Girondis Bordeaux, a także Marek Jóźwiak, w przeszłości gracz francuskiego Guingamp, aby negocjować transfer Igora Lewczuka. Rozmowy trwały dłuższy czas, ale ostatecznie osiągnięto porozumienie. 31-latek złożył podpis pod umową wiążącą go z "Żyrondystami" na najbliższe dwa lata z możliwością przedłużenia jej o kolejne dwanaście miesięcy. Do nowych kolegów dołączy po meczu biało-czerwonych.

Do Legii Warszawa trafił latem 2014 roku z Zawiszy Bydgoszcz i choć początki miewał trudne, to zdołał sobie wywalczyć pierwsze miejsce w składzie drużyny kierowanej najpierw przez Henninga Berga, potem Stanisława Czerczesowa, a w obecnych rozgrywkach Besnika Hasiego. W ciągu dwóch lat rozegrał 85 meczów i strzelił w nich 4 gole, zdobywając przy tym mistrzostwo i Puchar Polski w poprzednim sezonie. W przeszłości w Bordeaux występowali Ludovic Obraniak i Grzegorz Krychowiak.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: