SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ISIS zakazuje noszenia koszulek Barcelony, Realu czy Chelsea!

ISIS zakazuje noszenia koszulek Barcelony, Realu czy Chelsea!

23.09.2016, godz. 15:03
Gol, bramka, piłka nożna
foto: gwizdek24.pl

Jak być kibicem futbolu na Bliskim Wschodzie? Autor poradnika o takim tytule z pewnością zgarnąłby fortunę. Odpowiedź jest prosta i brzmi: niełatwo. Ostatnio ISIS w kontrolowanej przez siebie irackiej prowincji Al Furat wydało zakaz noszenia koszulek piłkarskich najpopularniejszych klubów. Jeśli ktoś złamie przepisy i ubierze się w strój Realu, Barcelony czy Chelsea, grozi mu surowa kara.

Mieszkańcy prowincji Al Furat muszą się mieć na baczności, bo kontrolujące ten rejon Państwo Islamskie rządzi tam naprawdę twardą ręką. Do tego stopnia, że sugeruje nawet ubiór osiedlających ten teren Irakijczyków. Ostatnio w zachodnich mediach pojawiły się doniesienia, jakoby ISIS miało zabronić... noszenia koszulek piłkarskich z logiem Nike i Adidasa.

Oznacza to, że kibice wspierający takie kluby jak FC Barcelona, Real Madryt, AC Milan, Chelsea czy Manchester United nie mogą się z tym specjalnie obnosić. Ponadto nie wolno przywdziewać strojów trzech reprezentacji: Anglii, Francji i Niemiec. Pełna lista z zakazanymi trykotami wywieszona jest w wielu miejscach wspomnianej prowincji, a nieposłuszeństwo w tej sprawie grozi surową karą. Kto złamie zakaz otrzyma 80 batów na centralnym placu miasta, w którym mieszka.

Widać więc wyraźnie, że ISIS zamierza surowo karać za każde, choćby symboliczne odniesienie do Starego Kontynentu. Państwo Islamskie chyba specjalnie nie przepada za Europą...

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: