SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Julian Draxler w PSG! Wejdzie z przytupem, czy posiedzi z Grzegorzem Krychowiakiem?

Julian Draxler w PSG! Wejdzie z przytupem, czy posiedzi z Grzegorzem Krychowiakiem?

24.12.2016, godz. 15:07
Julian Draxler, reprezentacja Niemiec
foto: EAST NEWS

Julian Draxler oficjalnie klubowym kolegą Grzegorza Krychowiaka! Uzdolniony Niemiec postanowił przenieść się z VfL Wolfsburg do Paris Saint-Germain. O transferze tym mówiło się już od jakiegoś czasu, a w Wigilię świąt Bożego Narodzenia potwierdzili to działacze "Wilków". Paryżanie zapłacą za pomocnika aż 50 milionów euro! Sprawdzi się?

Draxler jest idealnym przykładem na to, jak zły wybór przy zmianie klubu może negatywnie wpłynąć na karierę. Uzdolniony Niemiec trafił do Wolfsburga latem 2015 roku z Schalke 04, ale szybko zaczął żałować swojej decyzji. "Wilki" grały zdecydowanie poniżej oczekiwań, a sam zawodnik nie był w stanie dać drużynie odpowiedniego impulsu. Z czasem zaczął wręcz manifestować chęć zmiany klubu i wreszcie dopiął swego.

23-latek 1 stycznia przeniesie się do mistrza Francji, zespołu PSG i zostanie klubowym kolegą Grzegorza Krychowiaka. Oficjalne szczegóły tej operacji nie zostały podane do wiadomości publicznej, ale dobrze poinformowany w tej sprawie "Bild" zdradza, że paryżanie zapłacą za Niemca 46 milionów euro plus 2 miliony euro bonusów. Draxler podpisze też 4,5-letni kontrakt.

- To zawodnik o wielkich umiejętnościach, ale myślę że jego odejście to rozwiązanie dobre dla wszystkich. W meczach przeciwko Frankfurtowi i M'Gladbach pokazał, że nasz klub nie był dla niego ważny - przyznał Valerien Ismael, trener Wolfsburga. Oby utalentowanemu piłkarzowi nie zabrakło motywacji w nowej drużynie!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: