SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Juventus Turyn ma nowy herb! Kibice wściekli

Juventus Turyn ma nowy herb! Kibice wściekli

17.01.2017, godz. 15:45
Juventus ma nowy herb
foto: Twitter

Wielki szok dla wszystkich fanów "Starej Damy"! Od nowego sezonu Juventus Turyn będzie miał bowiem... nowy herb. Oficjalna prezentacja odbyła się w poniedziałkowy wieczór w Mediolanie. Wielu kibicom taka zmiana nie przypadła do gustu i oskarżają oni klub o złe podejście do historii i tradycji.

Juventus jest jednym z najbardziej utytułowanych włoskich klubów i może się też poszczycić bardzo bogatą historią. Został założony w 1897 roku, a kibice niejednokrotnie podkreślali, jak ważna jest dla nich tradycja. Dlatego też najnowszy ruch władz klubu niektórzy fani odebrali jako prawdziwy cios w serce.

W poniedziałkowy wieczór w Narodowym Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci w Mediolanie zebrali się przedstawiciele władz "Juve", a także obecni i byli piłkarze, a podczas uroczystego spotkania zaprezentowano nowy herb klubu. Znane dotychczas logo z biało-czarnymi pasami i słynnym bykiem przechodzi do lamusa, w Turynie postawiono tym razem na niezwykły minimalizm. Od nowego sezonu na koszulkach graczy "Starej Damy" pojawi się bowiem napis Juventus i trzy litery "J" w kolorach białym i czarnym.

- Aby móc się rozwijać, musimy nie tylko dalej wygrywać, ale także rozwijać swój język na nowe cele. Nowe logo ma wzmocnić poczucie przynależności i być symbolem stylu życia Juventusu. Spędziliśmy rok czasu nad analizą nowych rynków. Musimy patrzeć w przyszłość - powiedział prezydent klubu Andrea Agnelli.

Zmiana herbu nie spotkała się jednak z pozytywnym odbiorem kibiców. Ci zarzucają władzom "Juve" odejście od historii i tradycji oraz deklarują, że nie zamierzają kupować koszulek z nowym logo. Ich zdaniem decyzja klubu jest podyktowana tylko i wyłącznie korzyściami biznesowymi i finansowymi.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: