SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Kamil Glik trafi do Tottenhamu? Polak może zarobić fortunę!

Kamil Glik trafi do Tottenhamu? Polak może zarobić fortunę!

09.07.2017, godz. 10:25
Kamil Glik - AS Monaco
Kamil Glik - AS Monaco foto: EAST NEWS

Kamil Glik już niedługo może być jednym z najlepiej opłacanych polskich piłkarzy! Stopera AS Monaco, po znakomitym poprzednim sezonie, czeka prawdopodobnie spora podwyżka! Polak dostał dwie propozycje nowego kontraktu! Jedną od dotychczasowego pracodawcy, a drugą - to już plotki - od londyńskiego Tottenhamu! Gdzie trafi nasz najlepszy stoper?

Glik zarabia w tej chwili 1,5 miliona euro za sezon. Piłkarz podpisał czteroletni kontrakt. Działacze klubu z Księstwa chcą jednak przedłużyć pobyt Polaka do 2021 roku. Zaoferowali mu ponoć ponad dwukrotną podwyżkę! 3,5 miliona euro - czyli uposażenie podobne do tego, które zagwarantował sobie Grzegorz Krychowiak w Paris Saint-Germain - ma przekonać zawodnika do związania się na resztę kariery z AS Monaco.

Plany mistrzów Francji zepsuć może jednak Tottenham. Londyńczycy już kilkukrotnie kontaktowali się z otoczeniem Glika. Pierwsze podchody pod stopera reprezentacji Polski poczynić mieli już w 2015 roku, gdy nasz piłkarz występował jeszcze w Serie A, w Torino. Jak donoszą dziennikarze sport.pl, Anglicy są gotowi wykupić gracza z AS Monaco, a na dodatek uczynić go drugim najlepiej opłacanym polskim piłkarzem. Z astronomiczną pensją na poziomie 4 milionów euro!

Który kierunek okaże się bardziej atrakcyjny?

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: