SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Kamil Grabara - jedyny Polak na liście 60 największych talentów świata!

Kamil Grabara - jedyny Polak na liście 60 największych talentów świata!

05.10.2016, godz. 15:59
Kamil Grabara
Kamil Grabara foto: twitter

Kamil Grabara trafił na prestiżową listę 60 największych talentów na świecie! Zdaniem dziennikarzy "The Guardian", 17-latek może być w przyszłości jednym z najlepszych bramkarzy, grających na wysokim poziomie. Szczególnie zwrócili uwagę na... rzuty wolne. To specjalność Grabary.

Grabara został doceniony przez "The Guardian" z kilku powodów. Wyróżniał się już w pierwszym klubie, Wawel Wirek. Jako bramkarz oczywiście zachwycał interwencjami, ale dziennikarzy bardziej urzekły rzuty wolne wykonywane przez Grabarę. W tym aspekcie Polak porównywany jest do legendarnego golkipera Jose Luisa Chilaverta. Paragwajczyk potrafił świetnie przymierzyć ze stałego fragmentu gry. Drugim dużym atutem Grabary jest jego wzrost. Ma dopiero 17 lat, a już mierzy ponad 2 metry. I wciąż rośnie! Nic dziwnego, że kluby Premier League szybko zaczęły oferować mu kontrakty.

Zainteresowane były Manchester City, United, a także Liverpool. Grabara zdecydował się dołączyć do ostatniej z tych drużyn. Zachwycił trenerów, a przede wszystkim Juergena Kloppa, który zna się na polskim talencie. Sam też jest sympatykiem ekipy z Anfield Road. Czy podstawowy bramkarz reprezentacji Polski do lat 19 i być może, za kilka lat, pierwszy golkiper Liverpoolu zrobi zawrotną karierę? Mamy taką nadzieję! Poniżej można obejrzeć próbki jego możliwości.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: