SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Kamil Grosicki na celowniku Schalke 04 Gelsenkirchen. Odejdzie z Francji?

Kamil Grosicki na celowniku Schalke 04 Gelsenkirchen. Odejdzie z Francji?

10.08.2016, godz. 14:07
Kamil Grosicki
Kamil Grosicki cieszy się po zdobyciu bramki w meczu Polska - Finlandia 5-0 foto: CYFRASPORT

Kamil Grosicki jeszcze tego lata może zmienić pracodawcę. Polski skrzydłowy w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że chciałby odejść z Francji ze względu na zagrożenie zamachami terrorystycznymi. Już wkrótce może zasilić szeregi Schalke 04 Gelsenkirchen, które szuka następcy Leroya Sane sprzedanego do Manchesteru City.

Kamil Grosicki po zakończeniu Euro 2016 wrócił do Francji, gdzie wznowił przygotowania do nowego sezonu ze Stade Rennes. Przez długi czas mówiło się o jego możliwym przejściu do Evertonu, lecz nic z tego nie wyszło. Nie oznacza to jednak, że "Grosik" nie zmieni pracodawcy w letnim okienku transferowym. Sam zainteresowany już jakiś czas temu w rozmowie z "Super Expressem" podkreślał, że chciałby zmienić kraj, ponieważ obawia się zagrożenia zamachami terrorystycznymi. - To przykre, że akty terroru we Francji zdarzają się tak często i Francuzi nie mogą sobie z tym poradzić. Mieszkając tu, nie można uciec myślami od tego, co się dzieje. Nie jest to komfortowa sytuacja dla mnie i całej rodziny - mówił 28-latek.

Dziennikarz stacji RTL Bertrand Latour poinformował, że zainteresowanie naszym skrzydłowym wyraża Schalke 04 Gelsenkirchen. Niemiecki klub sprzedał za 50 mln euro Leroya Sane do Manchesteru City i zagiął parol na Polaka.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: