SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Katastrofa samolotu z piłkarzami Chapecoense. NIE ŻYJE 22 dziennikarzy [LISTA]

Katastrofa samolotu z piłkarzami Chapecoense. NIE ŻYJE 22 dziennikarzy [LISTA]

29.11.2016, godz. 17:46
Katastrofa samolotu z piłkarzami Chapecoense
foto: EAST NEWS / TWITTER / ARCHIWUM

Sportowy świat pogrążył się w żałobie po informacji o katastrofie samolotu z piłkarzami brazylijskiego klubu Chapecoense, którzy lecieli na finałowe spotkanie rozgrywek Copa Sudamericana. Wśród załogi byli nie tylko piłkarze, trenerzy i działacze klubowi, lecz również przedstawiciele mediów. Niestety aż 22 z nich zginęło w drodze do pracy, aby relacjonować ten pojedynek.

W poniedziałek piłkarze Chapecoense wraz ze sztabem szkoleniowym oraz klubowymi działaczami i grupą dziennikarzy lecieli na finałowe spotkanie Copa Sudamericana, które miało się odbyć w kolumbijskim mieście Medellin. Ich przeciwnikiem miał być zespół Atletico Nacional, lecz samolot rozbił się w nocy w okolicy lotniska Jose Maria Cordova w mieście Rionegro. Na pokładzie samolotu było 23 przedstawicieli mediów, tylko jednemu z nich udało się przeżyć tą katastrofę. To Rafael Henzel z radia Oeste Capital, który został przewieziony do szpitala, lecze nie wiadomo, w jakim znajduje się stanie. Jak poinformował serwis wirtualnemedia.pl byli to głównie pracownicy "Globe", RBS, Fox Sports i Radio FM.

Natomiast dziennik "Otempo" przekazał informację, że śmierć poniosło 22 dziennikarzy:

- Victorino Chermont, Rodrigo Gonçalves, Devair Paschoalon, Lilacio Junior, Paul Clement i Mario Sergio P Paiva (wszyscy z Fox Sports)

-  Guilher Marques, Ari Junior i William Laars (z Globe)

-  Giovane Klein, Bruno Silva, Djalma Neto, Andre Podiacki (z RBS)

- Laion Espindula z "Globo Esporte"

- Renan Agnolin, Fernando Schardong, Edson Ebeliny, Gelson Galiotto, Douglas Dorneles, Jacir Biavatti, Rafael Valmorbida i Ivan Agnoletto z Radia FM

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: