SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Katastrofa samolotu z piłkarzami Chapecoense. Rozgrywki w Brazylii zawieszone [ZDJĘCIA]

Katastrofa samolotu z piłkarzami Chapecoense. Rozgrywki w Brazylii zawieszone [ZDJĘCIA]

29.11.2016, godz. 21:36
Katastrofa samolotu z piłkarzami Chapecoense
foto: EAST NEWS / TWITTER / ARCHIWUM

Dziś w Kolumbii rozbił się samolot, którego pasażerami byli piłkarze brazylijskiego klubu Chapecoense. Lecieli oni na finałowy mecz rozgrywek Copa Sudamericana. Według lokalnych mediów z 81 osób znajdujących się na pokładzie przeżyło zaledwie pięć. Pozostałe zginęły bądź uznaje się je za zaginione. Federacja ligi brazylijskiej podjęła decyzję o zawieszeniu rozgrywek.

Piłkarze Chapecoense lecieli do kolumbijskiego miasta Medellin, by rozegrać tam finałowy mecz rozgrywek Copa Sudamericana (odpowiednik Ligi Europy). Ich rywalem miał być zespół Atletico Nacional. Niedługo przed podejściem do lądowania w samolocie skończyło się jednak paliwo, co zdaniem miejscowych mediów mogło być bezpośrednią przyczyną katastrofy. Inne źródła donoszą, że powodem wypadku była niesprzyjająca pogoda lub problemy techniczne zgłaszane przez załogę. Maszyna rozbiła się w górach, a w akcji ratunkowej usilnie przeszkadzał mocno padający deszcz, który uniemożliwiał poszukiwanie rannych i zaginionych przy pomocy helikoptera. Na miejsce wypadku można było dotrzeć tylko drogą lądową, a ratownicy musieli iść piechotą 30 minut, by dostać się do wraku. Jak podało niedawno radio Colombia 360 akcja ratunkowa została wstrzymana, bo w okolicy miejsca katastrofy nie ma już żadnych ocalałych, co potwierdziła miejscowa policja.

Najnowsze doniesienia mówią, że z 81 osób znajdujących się na pokładzie przeżyło zaledwie pięć, w tym trzech piłkarzy - Alan Ruschel, Marcos Danilo oraz Jackson Follmann. Wszyscy ranni trafili do szpitala, ale niestety Danilo zmarł. Kolumbijska policja poinformowała, że nie ma większych szans na odnalezienie kolejnych żywych, dlatego też 76 osób uznaje się za martwe. Mimo to zdołano uratować jeszcze jednego z pasażerów - kolejnego z piłkarzy, obrońcę Neto.

Nie tak dawno tym samym samolotem podróżowała piłkarska reprezentacja Argentyny.

Z powodu tej straszliwej katastrofy wszelkie rozgrywki w Brazylii zostały zawieszone.

- Niech Bóg będzie z naszymi sportowcami, trenerami, dziennikarzami i innych gośćmi, którzy są razem w delegacji - napisano na oficjalnej stronie klubu Chapecoense na Facebooku.

A tak piłkarze Chapecoense cieszyli się z historycznego awansu do finału Copa Sudamericana, który był jednym z największych sukcesów w historii klubu...

Źródło: RUPTLY/x-news
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: